شناسهٔ خبر: 25054322 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

⁠⁣تفاهم‌نامه‌ تهران هوشمند میان سازمان فاوا و شهرداری منطقه 2 تهران

توافق نامه تهران هوشمند میان سازمان فناوری، اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران و شهرداری منطقه 2 امروز در سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران امضا شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس، رسول کشتپور شهردار منطقه 2 با ابراز رضایت از ایجاد چنین فرصتی، منطقه دو را آماده همکاری برای برنامه های مبتنی بر هوشمندسازی معرفی کرد و گفت: شروع حرکت به سمت هوشمندسازی تهران مسیری است که باید با سرعت بیشتری در آن گام برداریم.

شهردار منطقه2 سپس با اشاره به مشکلات و اولویت‌های این منطقه، آلودگی هوا و رفع آن را از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی مدیریت شهری دانست و استفاده از توان ICT را در این راه مؤثر خواند و خطاب به مدیریت سازمان فاوا گفت: باید برداشت مشترکی از شهر هوشمند داشته باشیم و اینکه چه کارهایی در این شرایط قابل انجام است. در طرح پایلوت شهر هوشمند، منطقه دو را در اختیار شما می‌گذاریم و امیدواریم خدمات خود را در آینده‌ای نزدیک به شهروندان در کمال سهولت ارائه دهیم.

همچنین محمد فرجود با اشاره به اهمیت اولویت‌بندی در انجام پروژه‌های هوشمندسازی و با تأکید بر اهمیت چگونگی تعیین مدل کسب و کار به نحوی که برای شهرداری تهران منفعت ایجاد کند به سایر صورت مسئله‌های موجود در راستای هوشمندسازی اشاره کرد و گفت: تحول دیجیتالی، دگرگونی است که در لایه‌های درونی شهرداری باید ایجاد شود و قطعاً تأثیرات آن در ارائه خدمات مطلوب‌تر به شهروندان قابل مشاهده است.

فرجود همچنین به نقش و تأثیر تبادل و به اشتراک گذاری اطلاعات و تجربیات برای جلوگیری از انجام موازی کاری و اهمیت یکپارچه سازی اشاره کرد و گفت: ایجاد یکپارچگی در ابعاد برنامه‌ریزی، معماری و فنی از اهمیت بسیار برخوردار است. چراکه در صورت عدم اتصال سیستم‌های مختلف به یکدیگر، سیستم‌های آتی در ارائه خدمات منسجم دچار اختلال خواهد شد.

بر اساس این تفاهم نامه که امروز امضا شد، طرفین توافق کردند طرح های هوشمندسازی شهر در منطقه دو به عنوان پایلوت انجام شود.

انتهای پیام/
 

نظر شما