شناسهٔ خبر: 25053237 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: مشرق | لینک خبر

حشمت اله مهاجرانی در گفت و گو با مشرق:

پرسپولیس با درایت برانکو پیروز شد/ الهلال ضعیف نبود، استقلال هوشمندانه برد

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: صعود مقتدرانه هر دو نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا به پر شدن جای خالی قهرمانی در آسیا امیدوارمان کرد.

صاحب‌خبر -

سرویس ورزش مشرق – با پایان دیدارهای مرحله گروهی لیگ قهرمانان در دور برگشت در گروه های C و  D پرسپولیس و استقلال به عنوان صدرنشین به مرحله یک هشتم نهایی راه یافتند.

حشمت اله مهاجرانی در گفت و گو با مشرق، درباره شرایط صعود این دو تیم و انتظاراتی که از فوتبال باشگاهی و ملی ایران می رود حرف زد.

متن صحبت های وی با خبرنگار مشرق در ادامه می آید:

*انتظار صعود پرسپولیس و استقلال از گروه خود را داشتید؟

- درباره پرسپولیس باید گفت با توجه به قهرمانی مقتدرانه ای که در لیگ برتر داشت پیش بینی این صعود را می کردیم. البته پرسپولیس مقابل السد در تهران کار سختی داشت. تیمی که در دیدار رفت شکست سنگینی به پرسپولیس تحمیل کرده بود اما فکر می کنم این بار برانکو با درایت و استراتژی بهتری تیمش را روانه میدان کرد.

* السد ضعیف بود یا پرسپولیس بهتر کار کرد؟

- قطعا تیم های باشگاهی قطری بهتر از تیم ملی شان هستند. اینکه این سالها تیم ملی قطر نتایج ضعیفی می گیرد به دلیل حضور بازیکنان خارجی زیاد در لیگ این کشور است. الان در استقلال و پرسپولیس اگر تیام برود یک ایرانی خوب هست که جای او را بگیرد. اگر طارمی از پرسپولیس رفت یکی دیگر بود که برای پرسپولیس با همان کیفیت گل بزند ولی قطری ها این زایندگی را در کشورشان از بین برده اند و این تفاوت اصلی فوتبال ایران و قطر است. همینطور الهلال و تیمهای عربستانی. سرمایه اصلی پرسپولیس و استقلال این است که متکی به بازیکنان خارجی شان نیستند.

* منظورتان به تضعیف الهلال، در نبود بازیکنان خارجی شان است؟

- الهلال یکی از تیم های قوی و ریشه دار در فوتبال عربستان و آسیاست ولی آنها هم بعضا متکی به ستاره های خارجی شان هستند.

* برخی بر این باور بودند که استقلال با یک الهلالِ ضعیف بازی کرد و در دور رفت و برگشت شکستش داد. تا چه اندازه با این تفکر موافق هستید؟

- من نمی دانم این تیم چند بازیکن مصدوم یا محروم داشته ولی الهلال تحت هر شرایطی الهلال است و این برد را باید به پای بازی خوب و هوشمندانه استقلالی ها گذاشت نه ضعف الهلال.

* در کل این اتفاقات را تا چه حد به سود فوتبال ایران می دانید؟

- هر زمان استقلال و پرسپولیس حالشان خوب است تیم ملی ایران هم بهتر کار می کند و در آستانه شروع جام جهانی این اتفاقات را باید به فال نیک گرفت اما ای کاش تابلوی نتایج فوتبال ایران دو جای خالی اش را هم پر کند.

* بیشتر در این باره توضیح می دهید؟

- ما در این سالها با همه تیم های فوتبالی مان در رده های بزرگسالان، جوانان، نوجوانان و فوتسال به افتخارات زیادی دست یافتیم ولی همواره دو تیم المپیک و باشگاهی مان در آسیا دور از آنجایی مانده اند که لیاقتش را دارند. امیدوارم تیم المپیک مان هم با مدیریت حمید استیلی و انتخاب یک سرمرب خوب بتواند به انتظار 44 ساله ایرانی ها برای حضور تیم فوتبال ایران در المپیک پایان بدهد و پرسپولیس و استقلال هم با رسیدن به جام قهرمانی آسیا انتظار 25 ساله بعد از قهرمانی تیم پاس را پایان بدهند تا جای خالی این دو افتخار هم در تابلوی فوتبال مان پر شود.

نظر شما