شناسهٔ خبر: 25053198 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: جهان | لینک خبر

درآمد ستاره های پینگ پنگ ایران چقدر است؟

صاحب‌خبر -
به گزارش جهان نيوز، تنیس روی میز ایران در سال های اخیر با نام برادران عالمیان بیشتر از همه شناخته شده؛ اما همواره نوشاد و نیما از کمبودهای خود در این رشته سخن گفته اند.
 
مهرداد قارداشی، رییس فدراسیون تنیس روی میز مصاحبه ای به میزان درآمد ملی پوشان این رشته اشاره کرده است: «اغلب فدراسیونها سعی می کنند تا بهترین شرایط را برای حضور قهرمانان ملی در باشگاه های داخلی یا خارجی فراهم آورند و عمده درآمد همه ملی پوشها از محل درآمدهای حاصل از لیگ باشگاهی است. بالاترین دستمزد سال ۹۶ این رشته متعلق به نوشاد عالمیان بود که با باشگاه پتروشیمی بندر امام ۱۲۰ میلیون تومان قرارداد داشت. ما از سال گذشته مسابقاتی تحت عنوان تورهای ایرانی را نیز شروع کرده ایم. در رقابتهای کشورهای اسلامی قهرمان شدیم و طبق آئین نامه پاداش های بازی های کشورهای اسلامی ورزشکاری که چند عنوان بدست آورده باشد؛ بهترین عنوان و ۱۰ درصد عنوان بعدی برای محاسبه پاداش لحاظ می شود.»

علاوه بر بازی های آسیایی که پینگ پنگ بازان ایرانی شانس زیادی برای کسب مدال در آن ندارند، تورهای جهانی و تورنمنت های بین المللی باعث شده تا ملی پوشان این رشته روزهای شلوغی را سپری کنند. 

رییس فدراسیون تنیس روی میز در این باره هم می گوید: «براساس کار کارشناسی، برنامه ریزی های انجام شده در فدراسیون و همچنین اعزامهای متعدد بین المللی که داشتیم؛ روند رو به رشد تنیس روی میز کشور ادامه یافت و با کسب سهمیه المپیک در سال گذشته و نتایج اخیر کاپ آسیا و همچنین تور جهانی قطر منجر به ارتقای رنکینگ تنیس روی میز کشور شد. ما بازیکنان با تجربه ای مانند افشین نوروزی را داریم و امین احمدیان نیز عضو اصلی ترکیب تیم ملی قرار گرفته است که توانسته سهمیه المپیک جوانان را کسب کند.»

منبع:ورزش سه

نظر شما