شناسهٔ خبر: 25051852 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

شیراز|مستند "باغ سعدی" در مرکز صداوسیمای فارس پخش می‌شود

معاون صدای مرکز صداوسیمای استان فارس از اجرای برنامه مستند « باغ سعدی» به مناسبت یکم اردیبهشت ماه سالروز بزرگداشت سعدی شیرازی خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی صداوسیمای مرکز فارس سعدی یک افتخار ادبی بی‌بدیل است که صداوسیمای مرکز فارس به عنوان یک فرصت برای شناخت استان، تلاش دارد به شایستگی  از آن کمک بگیرد، از جمله ساخت سریال خورشیدهای سه‌گانه (سعدی، خواجو وحافظ)  را پیگیری کرده  و بنا دارد از صدر هاشمی‌نژاد در مراسم یادروز این شاعر پر آوازه تقدیر به عمل آورد.

جمالی معاون صدای مرکز فارس برنامه‌های تدارک دیده شده در رادیو را متنوع شمرد و گفت: در برنامه مستند « باغ سعدی» تلاش شده است با حضور کارشناسان ادبی، مهمانان و گردشگران خارجی، آثار و اشعار جهانی سعدی به زیبایی روایت شود و در برنامه  «گلستان سعدی»که دربردارنده طراوت بهاری از ترنم شعر دل‌انگیز  سعدی است در فضایی ادبی و فرهنگی به انعکاس مراسم یادروز سعدی در آرامگاه این گوهر درخشان فارسی با حضور فرهیختگان  جهان بپردازد.

وی افزود:گروه نمایش رادیو فارس نیز با عنوان «گنج پنهان» روایت‌گر قصه‌هایی از گلستان سعدی است و حکایات  شیرین استاد سخن  از رادیو فارس شنیدنی خواهد بود.

رئوف معاون سیمای مرکز فارس برنامه‌های سیمای فارس را در روزهای پایانی این هفته معطوف به سعدی‌شناسی شمرد  و محوریت  برنامه‌های بهارنارنج،کاشانه مهر، نگاه روز و شمعدونی را یاد روز سعدی دانست و افزود: سیمای فارس با برنامه خوشاشیراز  در 31 فروردین با حضور کارشناسان، سعدی‌شناسان، هنرمندان و شاعران به مدت 120دقیقه میزبان مردم دنیا و انعکاس‌دهنده جایگاه والای سعدی در بین هنرمندان و فرهیختگان است.

وی بیان کرد: ویژه برنامه 90 دقیقه‌ای یادروز سعدی به انعکاس زنده و مستقیم  مراسم و سخنرانی مدیران ارشد کشوری و استانی در وصف این افتخار ادبی جهان  در شبکه فارس و شبکه‌های سراسری می‌پردازد.

معاون سیما  تصریح کرد: سیمای فارس  با برنامه‌های مستند سعدی، پویانمایی حکایات سعدی، میان برنامه‌های مشاعره و نمایشی، استفاده از قالب‌های  متعدد برنامه‌سازی و پخش برنامه‌های تأمینی در بزرگداشت استاد سخن می‌کوشد و تلاش تلویزیون فارس تماشایی کردن گلستان و بوستان در رسانه ملی است.

انتهای پیام/م

نظر شما