شناسهٔ خبر: 25048770 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

نماینده ستاد عتبات دانشجویی در عراق مطرح کرد

اعزام 600 کاروان دانشجویی به عتبات در نوروز/ آغاز نام‌نویسی دوره جدید پس از ماه رمضان

نماینده ستاد عتبات دانشجویی در عراق با اشاره به اعزام 600 کاروان دانشجویی به عتبات در ایام نوروز، گفت: نام‌نویسی نوزدهمین دوره عتبات دانشجویی پس از ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس، رضا همدانی نماینده ستاد عتبات دانشجویی در عراق با بیان اینکه تاکنون 15 هزار و 56 نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های سراسر کشور به عراق اعزام شده‌اند، اظهار داشت: این افراد در قالب 363 کاروان زیارتی برای زیارت اعتاب مقدسه به کشور عراق سفر کرده‌اند.

اعزام 2544 نفر در قالب کاروان دانشجویی به عتبات تا 23 اردیبهشت

وی با بیان اینکه هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان از اول بهمن‌ماه 96 آغاز شده و تا 23 اردیبهشت‌ماه ادامه دارد، افزود: در مدت فراخوان 10 روزه، بیش از 96 هزار نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد، 17 هزار و 600 نفر به قید قرعه انتخاب شدند.

نماینده ستاد عتبات دانشجویی در عراق افزود: برنامه‌ریزی برای اعزام افراد منتخب، شامل اساتید، دانشجویان متأهل، دختران و پسران مجرد، در قالب 430 کاروان زیارتی انجام شد که از این تعداد تنها اعزام دو هزار و 544 نفر در قالب 67 کاروان شامل 52 کاروان هوایی و 15 کاروان زمینی باقی مانده است.

اجرای برنامه‌های مختلف برای کاروان‌های دانشجویی در کربلا و نجف

وی در ادامه به برنامه‌های کاروان‌های دانشجویی و جلسات پیش از سفر و جلسات حین سفر اشاره کرد و گفت: تمامی گروه‌ها از حضور روحانی برخوردارند و به پیشنهاد روحانیون بزرگوار، در دو شهر کربلا و نجف مداح‌های ثابت حضور دارد.

همدانی استفاده کاروان‌ها از روایتگری راوی بعثه مقام معظم رهبری، بازدید از کتابخانه و فاتحه‌خوانی بر مزار علامه امینی(ره)، بازدید از بیت امام(ره) و مراسم وداع را از جمله برنامه‌های فرهنگی ویژه دانشجویان در شهر نجف اشرف عنوان کرد و افزود: همچنین زیارت جناب حر ریاحی(ره) و بهره‌مندی از روایتگری راوی بعثه مقام معظم رهبری، همایش احلی من العسل در محل سالن اجتماعات بعثه مقام معظم رهبری از برنامه‌های فرهنگی شهر کربلا است.

اعزام 600 کاروان دانشجویی به عتبات در عید نوروز

نماینده ستاد عتبات دانشجویی در عراق اظهار داشت: در هر دو شهر نجف و کربلا فیلم‌بردار و خبرنگار مستقر هستند که هم اخبار به پایگاه اینترنتی لبیک ارسال می‌شود و هم برنامه کاروان‌ها پس از ضبط، در آخرین شب حضورشان در کربلا به صورت دی‌وی‌دی در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

همدانی با بیان اینکه از 29 اسفند سال گذشته تا 15 فروردین امسال حدود 600 کاروان دانشجویی در قالب اساتید و خانواده‌های دانشگاهیان به سرزمین عتبات اعزام شده‌اند، گفت: گفت: افزون بر برنامه های ویژه، مسابقات فرهنگی نیز برای دانشجویان ساماندهی شده است، به این طریق که دانشجویان در طول اقامت در شهرهای مختلف زیارتی دل نوشته‌ها و خاطرات خود را نگارش می‌کنند که به بهترین آثار رسیده ضمن چاپ، از طریق ستاد جوایزی اهدا می‌شود.

آغاز نام‌نویسی نوزدهمین دوره عتبات دانشجویی پس از ماه مبارک رمضان

نماینده ستاد عتبات دانشجویی در عراق با بیان اینکه نام‌نویسی دوره نوزدهم عتبات دانشگاهیان پس از ماه مبارک رمضان انجام خواهد شد، اظهار داشت: اعزام دوره جدید کاروان‌های زیارتی عتبات دانشگاهیان از مردادماه آغاز می‌شود و تا اربعین ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

نظر شما