شناسهٔ خبر: 25047777 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه دنیای اقتصاد | لینک خبر

عراقچی: رویکرد نظامی شکست خورده است

انتخاب : سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه خروج نظامیان خارجی از افغانستان را مقدمه صلح در این کشور عنوان کرد و گفت: رویکرد نظامی برای حل مساله افغانستان در گذشته شکست خورده و در آینده نیز شکست خواهد خورد.

صاحب‌خبر -

سیدعباس عراقچی که در راس هیاتی در کنفرانس صلح افغانستان در تاشکند ازبکستان شرکت کرده است،جنگ در افغانستان را نتیجه حضور نیروهای نظامی خارجی در این کشور دانست.

وی با اعلام اینکه رویکرد نظامی برای حل مساله افغانستان در گذشته شکست خورده و در آینده نیز شکست خواهد خورد، خروج نظامیان خارجی از افغانستان را مقدمه حرکت به سمت صلح در این کشور اعلام کرد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه با استقبال از ابتکار اخیر رئیس جمهور افغانستان مبنی بر دعوت از مخالفان مسلح جهت حاضر شدن در مذاکرات صلح، این اقدام دولت افغانستان را یک گام مثبت دانست و طرف های درگیر در جنگ را به انجام گفت وگو برای یافتن راه حل سیاسی برای مشکلات این کشور دعوت کرد.

این دیپلمات عالیرتبه کشورمان همچنین آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک به دولت افغانستان جهت پیشبرد روند صلح در این کشور را اعلام کرد.

کنفرانس تاشکند با عنوان «صلح در افغانستان، همکاری امنیتی و ارتباطات منطقه ای» روز سه شنبه ۷ فروردین ماه ۱۳۹۷ با شرکت روسای جمهور ازبکستان و افغانستان و نمایندگان ۲۵ کشور و سازمان بین المللی و منطقه ای در پایتخت ازبکستان برگزار شد.

 

نظر شما