شناسهٔ خبر: 25046361 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه جام جم | لینک خبر

مذاکرات فدراسیون با نکونام برای سرمربیگری تیم امید

کی‌روش، جواد را به جام‌جهانی می‌برد!

زمان زیادی تا شروع رقابت‌های قهرمانی آسیا در رده امیدها نمانده است. این رقابت‌ها تکلیف تیم‌های صعودکننده به المپیک ژاپن را هم مشخص می‌کند. تیم امید ایران اما همچنان بلاتکلیف است و سرمربی‌اش انتخاب نشده است.

صاحب‌خبر -

در روزهای اخیر حمید استیلی بهعنوان مدیر این تیم معرفی شد و ناگفته پیدا بود انتخاب او یعنی حضور حبیب کاشانی. حمید و کاشانی رابطه بسیار نزدیکی دارند و مدیرعامل سابق قرمزها در دوره قبلی مقدماتی المپیک هم مسئولیت تیم امید را برعهده داشت. او حالا فرد مورد اعتماد خود یعنی حمید استیلی را پای کار نشانده تا مدیریت تیم امید را به عهده داشته باشد. نیمکت المپیک اما هنوز خالی است و کسی برای آن انتخاب نشده است. کارلوس کیروش سرمربی تیمملی اخیرا گفته نکونام بهترین گزینه است و این مساله را به مهدی تاج هم منتقل کرده است. شنیده میشود مهدی تاج هم با نکونام صحبتهایی داشته و از او خواسته تا این پست را قبول کند. همچنین قرار شده آنها جلساتی را برگزار کنند و در نهایت تصمیم لازم را در این باره بگیرند.

گویا کیروش قصد دارد نکونام را حتی به کادر فنی خود بازگرداند و به این ترتیب و به احتمال زیاد او در جامجهانی روسیه حضور خواهد داشت.

نکونام که بعد از جداییاش از تیم خونه به خونه بابل بعد از مدتی با تیم نساجی مازندران دیگر تیم دسته اولی و مدعی صعود به لیگ برتر بار دیگر به صحنه مربیگری بازگشت این روزها با تیم اول قائمشهر توانسته نتایج خوبی بگیرد. کیروش دو سال قبل بیدلیل و بدون دلایل قانعکننده نکونام را از تیم ملی بزرگسالان دور کرد، اما به یکباره تغییر موضع داده است. نکونام در مذاکراتی که با فدراسیون داشته پاسخ نهایی برای قبول هدایت تیم امید را منوط به پایان بازیهای لیگ دسته اول فوتبال کرده است. سه هفته دیگر بازیهای لیگ دسته یک تمام میشود و نساجی هم این روزها وضعیت حساسی دارد. این تیم فردا در یک بازی حساس باید به مصاف نفت مسجد سلیمان برود. نکونام هم نمیخواهد در این شرایط حساس ذهنش از تمرکز روی بازیهای نساجی بههم بریزد. با این حال گزینه اصلی و نزدیک به تیم امید نکونام است و به نظر میرسد فدراسیون دیگر گزینهای که هم شرایط هدایت این تیم را برعهده داشته باشد و هم مورد تائید کیروش باشد، ندارد.

نظر شما