شناسهٔ خبر: 25023872 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: برنا | لینک خبر

نایب رئیس اول خانه احزاب:

تخصیص یارانه با نظر خانه احزاب انجام می‌شود/ کمیته 9 نفره شیوه اختصاص یارانه به احزاب را بررسی می‌کند/ یارانه به صورت عادلانه پرداخت خواهد شد

نایب رئیس اول خانه احزاب گفت: یارانه احزاب با موافقت وزارت کشور و کمیسیون ماده 10احزاب به صورت عادلانه تقسیم خواهد شد.

صاحب‌خبر -

«قدرت‌علی حشمتیان»، نایب رئیس اول خانه احزاب، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، در خصوص تخصیص یارانه به احزاب گفت: در برنامه ششم توسعه حدود 4 میلیارد و 800 میلیون تومان برای اختصاص یارانه به احزاب پیش‌بینی شده بود. پس از مکاتبات عدیده در دوره ریاست اینجانب و مکاتبات بعدی در دوره ریاست فعلی آقای کمالی، یارانه احزاب از 4 میلیارد و 800 میلیارد تومان به حدود دو میلیارد رسید. این مبلغ توسط سازمان برنامه و بودجه در اختیار وزارت کشور گذاشته است که وزارت کشور هم با نظر خانه احزاب، بین احزاب تقسیم خواهد کرد. این پول در حال حاضر در حساب وزارت کشور است، کمیسیون ماده 10احزاب مصوب کرده تخصیص با نظر خانه احزاب حاصل شود.

او در ادامه بیان کرد: تیمی 9نفره از سوی خانه احزاب تعیین شدند که این تیم به عنوان کارگروه روی این مبحث کار می‌کنند و در آینده نزدیک تصمیم می‌گیرند چگونه این مبلغ در اختیار احزاب فعال کشور و یا کل احزاب کشور، قرار گیرد.

حشمتیان در پاسخ به این سوال که این مبلغ برچه اساس و چه میزانی تعلق خواهد گرفت؟ بیان کرد: هنوز مشخص نشده اما کارگروهی تشکیل شده و این کارگروه تصمیم گیری می‌کند که باید برمبنای فعالیت احزاب باشد یا به صورت مساوی بین کل احزاب تقسیم شود. آنچه مسلم است، یارانه احزاب با موافقت وزارت کشور و کمیسیون ماده 10 احزاب به صورت عادلانه تقسیم خواهد شد.

او در پایان در خصوص اینکه احزاب باید تا 14خرداد امسال خود را با قوانین جدید تطبیق دهند، اظهار کرد: تا 14 خرداد به احزاب مهلت داده شده خود را با قوانین جدید تطبیق بدهند. تا امروز بخشی از احزاب کنگره و همایش‌های خود را برگزار کرده‌اند و بخشی هم هنوز برگزار نکردند. منتظر هستیم در 14 خرداد لیست نهایی تکمیل شود.

نظر شما