شناسهٔ خبر: 24734182 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: آفتاب | لینک خبر

هیأت رسیدگی به وضعیت بازداشتگاه‌ها به رئیس جمهور گزارش می دهد/ برخی بخش‌ها هنوز گزارش‌های خود را ارائه نکرده‌اند

کار هیات رسیدگی به وضعیت بازداشت‌ها و زندان‌ها این است که وضعیت این مکان‌ها را به رئیس‌‌‌جمهور گزارش دهد و مشخص شود که چرا این اتفاقات افتاده است.

صاحب‌خبر -
آفتاب‌‌نیوز :
معاون حقوقی نهاد ریاست جمهوری در خصوص هیأت رسیدگی به وضعیت بازداشت‌گاه ها و زندان ها گفت: وظیفه این هیأت این است که به رئیس جمهور گزارش دهد چه اتفاقاتی در زندان و بازداشتگاه‌ها افتاده است.

لعیا جنیدی درباره آخرین پیگیری هیات رسیدگی به وضعیت زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها گفت: این هیأت در حال رسیدگی به وضعیت بازداشتگاه‌ها و زندان‌ها است و منتظر ارائه گزارش از مراجع ذی صلاح است.

وی ادامه داد: قبل از سفرم به شیلی یک جلسه برگزار شد که حدود چهار ساعت طول کشید که اقدامات انجام شده و همچنین مأموریت‌ها مورد پیگیری و بحث قرار گرفت تا تمامی افراد تعهدات و تکالیف‌شان مشخص شود.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور با بیان اینکه جلسات به طور منظم تشکیل می‌شود، اظهار داشت: ما اطلاعات را از قوه قضائیه،‌ زندان، خانواده‌ها، مراجع امنیتی و وزارت اطلاعات را دریافت خواهیم کرد تا یک گزارش جامع از دل آن بیرون بیاوریم.

جنیدی افزود: کار هیات رسیدگی به وضعیت بازداشت‌ها و زندان‌ها این است که وضعیت این مکان‌ها را به رئیس‌‌‌جمهور گزارش دهد و مشخص شود که چرا این اتفاقات افتاده است.

جنیدی با بیان اینکه این جلسات بعد تعطیلات عید هم ادامه پیدا خواهد کرد، تصریح کرد: بخشی از نهادها گزارش‌های خود را داده‌اند اما بخش‌های مهمی هنوز گزارشات خود را ارائه نکرده‌اند و ما منتظر آن هستیم.

منبع: ایلنا

نظر شما