شناسهٔ خبر: 24704356 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

برگزاری «شبی با موزه» در موزه مادر ایران/"تعطیلی لوور در شب"

مدیرکل موزه ملی ایران از برگزاری «شبی با موزه» به صورت رایگان در روز یک‌شنبه پنجم فروردین امسال در موزه ملی ایران خبر داد.

صاحب‌خبر -

جبرئیل نوکنده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این که این طرح قرار است از ساعت 19 تا 22:30 در دو بخش دوران اسلامی و ایران باستان در موزه ملی ایران برگزار شود، ادامه داد: در طرح رایگان «شبی با موزه» بازدید عموم از دو بخش دوران اسلامی و ایران باستان امکان‌پذیر است، اما نمایشگاه «لوور در تهران» و «به من نگاه کن» - مجموعه عکس‌های عباس کیارستمی از موزه لوور- در آن زمان امکان بازدید ندارد.
به گفته‌ی وی با وجود برگزاری این طرح، موزه ملی ایران و بخش‌های دوران اسلامی، ایران باستان و دو نمایشگاه "لوور در تهران" و "به من نگاه کن" روند عادی روزانه خود را از ساعت 9 تا 19 طی می‌کنند.
وی با بیان این‌که طرح «شبی با موزه» با همکاری شهرداری منطقه 12 و اداره کل میراث فرهنگی استان تهران برگزار می‌شود، اظهار کرد: شهرداری و میراث فرهنگی استان تهران در حال بررسی هستند تا یکسری از آئین‌های نوروزی مخصوص تهران در این شب در موزه ملی ایران برگزار شوند، چون این مکان قرار است به عنوان یکی از پایلوت‌های نوروزگاه اجرای برنامه داشته باشد.

او اضافه کرد: موزه ملی ایران نیز در این شب کارگاهی برای کودکان برگزار می‌کند. از سوی دیگر ایستگاه پربازدید موزه ملی ایران مانند آثار هخامنشی، مرد نمکی یا محراب هشت بهشت موزه دوران اسلامی که روی آن‌ها پایش‌هایی نیز انجام شده‌اند، علاوه بر راهنمایی که به صورت معمول مستقر است، راهنماهایی نیز در زمان‌های مشخص در این ایستگاه‌ها مستقر هستند.

نوکنده همچنین به نمایش «هفت اثر زرین» در موزه ملی ایران همزمان با نامگذاری «حمایت از تولید کالای ملی» اشاره کرد و افزود: تلاش کردیم تا این آثار نیز بارکد داشته باشند.
مدیرکل موزه ملی ایران همچنین از مخاطبان طرح «شبی با موزه» در موزه ملی ایران،خواست تا «در این شب‌نشینی، بازدیدکنندگان همراه خود کیف و وسایل سنگین نداشته باشند، وسایلی که نیاز به بازرسی و کنترل و ایجاد صف‌های طولانی که به زمان زیادی نیازدارد، نداشته باشند. همچنین براساس تجربه‌ی سال‌های گذشته برخی افراد وسایل نوشیدنی و خوراکی همراه خود می‌آورند که امکان وارد کردن به موزه را ندارند، بنابراین باید از این اتفاقات جلوگیری کنیم.

او افزود: بازدیدکنندگان می‌توانند بدون فلش زدن از موزه فیلم‌برداری و عکاسی داشته باشند.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

نظر شما