شناسهٔ خبر: 24693989 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: فردا | لینک خبر

ایمانی، کارشناس مسائل سیاسی:

بازی اصلاح طلبان با افکار عمومی بر سر استعفای شهردار/ جریان شورای اول در حال وقوع است

ناصر ایمانی با اشاره به پیش بینی‌های قطعی استعفای شهردار تهران در ماه‌های گذشته در این باره گفت: به نظر می‌رسد استعفای این بار آقای نجفی شهردار تهران واقعی است هر چند که قبل از این نیز کارشناسان به کرات استعفای آقای نجفی و حتمی بودن استعفای ایشان را پیش بینی کرده بودند!

صاحب‌خبر -
سرویس سیاسی فردا: سال ۱۳۹۶ برای شهرداری تهران سال خوبی نبود و شهروندان تهرانی از زمان تغییرات مدیریتی شاهد بی توجهی به مسائل اصلی شهر توسط تیم جدید بودند. بازی‌های سیاسی این تیم علاوه بر خسارات غیرقابل جبران در خدمات رسانی منتهی به خداحافظی شهردار ضعیفی شد که از همان روز نخست نیز برای کارکردن در ساختمان بهشت نیامده بود. ناصر ایمانی با اشاره به پیش بینی‌های قطعی استعفای شهردار تهران در ماه‌های گذشته در این باره گفت: به نظر می‌رسد استعفای این بار آقای نجفی شهردار تهران واقعی است هر چند که قبل از این نیز کارشناسان به کرات استعفای آقای نجفی و حتمی بودن استعفای ایشان را پیش بینی کرده بودند!

ایمانی با اشاره به مواضع غیر شفاف اصلاح طلبان وشهردار درباره استعفای آقای نجفی اظهار داشت:هر چند که به نظر می‌رسد استعفای این بار آقای نجفی واقعی است، اما نکات قابل ملاحظه‌ای در رفتار اصلاح طلبان، شهردار تهران و شورای شهرمشهود است از آن جمله این سوالات مطرح می‌شود که چرا شهردار استعفایش را یک بار برای همیشه به صورت رسمی وعلنی مطرح نمی‌کند؟ و بازی استعفای چند باره شهردار را چگونه واز چه زاویه‌ای باید مورد تحلیل قرار داد؟ اگرواقعا ایشان خواهان استعفا دادن هستند چرا به صورت رسمی با اعلام به شورا وخبرگزاری‌ها موضع رسمی و شفافی را دنبال نمی‌کنند؟ در حالی که بعد انتشار خبر استعفا اولین نفری که استعفا را تکذیب می‌کند شهردار است؟! ازسوی دیگر آقای مسجد جامعی خبر استعفا را تایید می‌کند و برخی نیز اظهار می‌کنند از استعفای شهردار تهران بی اطلاع هستند؟

وی با اشاره به بی اعتنایی اعضای شورای شهر در اطلاع رسانی وشفاف سازی عمومی خاطر نشان شد: عدم شفاف سازی استعفای شهردار تهران بازی پیچیده‌ای است که افکار عمومی را مورد نظر قرار داده تا با بازی با افکار عمومی خواسته‌های خود را عملیاتی کند. اگر واقعا ایشان تمایل به استعفا دارند اطلاع رسانی کند، از آن سو هیچ یک از اعضای شورا تمایلی به اطلاع رسانی دقیق درباره دلایل اصلی استعفای آقای نجفی از خود نشان نمی‌دهند؛ عملا آن‌ها نیز به افکار عمومی اعتنایی نکرده وبرنامه‌های سیاسی خود را دنبال می‌کنند؟ در واقع اصلاح طلبان به دنبال ارائه دلایل انحرافی از استعفا هستند تا ماهی خود را از آب گل آلود بگیرند. ضعف و ناکارآمدی شهردار و در نتیجه تاثیر آن بر برداشت افکار عمومی نسبت به کارآیی مدیران اصلاح طلب از جمله دلایل واقعی خروج نجفی از شهرداری است که اصلاح طلبان به آن اعتراف نمی‌کنند.

ایمانی استعفای آقای نجفی را در آخرین روز‌های سال جاری بی توجهی به خدمت رسانی به شهر عنوان کرده دراین باره اینگونه توضیح داد: نکته قابل تامل چرایی استعفای شهردار تهران در واپسین روز‌های سال جاری است. آیا شهروندان در ایام تعطیل نوروز نیازمند رسیدگی نیستند؟ آیا شهردراین ایام کاری ندارد که شهردار استعفا می‌دهد؟ در حالی که قاعدتا شهردار در صورت تمایل به استعفا آن را به بعد از تعطیلات موکول می‌کردند؛ زمانی که فرصت مناسبی برای جایگزینی شهردار و رسیدگی به شهر باشد چرا که شورا نیز در آخرین روز‌های پایانی اسفند ماه زمان لازم برای بررسی استعفای شهردار وجایگزینی شهردار جدید ندارد. با توجه به اینکه قریب به بیست روز شورا تعطیل خواهد بود تمام جریان رسیدگی و قبول استعفای شهردار به تعویق می‌افتد تا نفر بعدی به شهرداری تهران معرفی شود!

وی با اشاره به شکست مجدد اصلاح طلبان درباره اداره شهر خاطر نشان شد: واقعیت این است که استعفای شهردار در چنین مقطع زمانی نشان از سردرگمی وآسیب‌های درونی اصلاح طلبان است. جریان شورای اول به نوعی با شکل وشمایل دیگری در حال وقوع است، شورای اسلامی شهر تهران که اولین دوره آن با حضور اصلاح طلبان تشکیل شد با درگیری وتنش و بی توجهی به مردم ناتمام ماند در حالی که بعد از آن تا پایان شورای چهارم مردم شهرشاهد آرامش وتوسعه یافتگی پایتخت بودند بنحوی که مردم شهر خود را هم تراز شهر‌های مدرن واباد جهان دیدند.

ایمانی دراین باره افزود: متاسفانه از زمانی که شورای شهر یک بار دیگر در اختیار اصلاح طلبان قرار گرفته و شهردار منتخب آن‌ها راهی شهرداری شده است شاهد افزایش تنش و عدم توجه به امور مورد نیاز شهر هستیم، شهرداری که بعد از شش ماه بدون ارائه گزارش عملکرد در حال استعفا دادن است آن هم در شب عید! یقینا اصلاح طلبان یک بار دیگر در اداره شهر شکست خورده و ناکارآمدی اشان به اثبات رسیده است.

نظر شما