شناسهٔ خبر: 24690123 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایکنا | لینک خبر

پیام نوروزی آیت‌الله عابدینی نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین

گروه فرهنگی- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه قزوین به مناسبت سال نو پیام نوروزی صادر کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ايكنا از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین به مناسبت سال نو پیام نوروزی صادر کرد.
آیت‌الله عابدینی در ابتدای این پیام آورده است: امام هادی (علیه‌السلام) فرموده است: «الدُّنیا سوقٌ رَبِحَ فی‌ها قَومٌ و خَسِرَ آخَرُونَ»؛ دنیا بازار است که گروهی در آن سود برده و گروهی دیگر خسران کرده‌اند. این حقیقت را ما در ایام تحویل سال بیشتر احساس می‌کنیم که چه به دست آورده‌ایم و چه ازدست‌داده‌ایم.
وی در ادامه آورده است: حلول سال نو، جشن طبیعت و نمایش عظمت خدای متعال را به هم استانی‌های عزیز و همه ملت ایران تبریک عرض می‌کنم.
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرده است: خدای متعال در ایام آغاز سال، زمین را به جنب‌وجوش آورده و جشن طبیعت را با تمام زیبایی به پا کرده است تا روح امیدواری، سرزندگی و نشاط را در انسان‌ها بیدار کند. «هُوَ الَّذی خَلَقَ لَکُمْ ما فِی الْأَرْضِ جَمیعاً» او خدایی است که همه آنچه را (از نعمت‌ها) در زمین وجود دارد، برای شما آفریده است؛ بر این اساس شادمانی زمین بهانه شادمانی انسان‌هاست.
وی عنوان کرده است: خدای متعال جهان را در حال دگرگونی و تحول قرار داده است، لذا دعا می‌کنیم «یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ» ما هم نیازمند تحول، دگرگونی، نو شدن، کامل شدن و ساخته شدن هستیم. ما باید خانه دل را مانند خانه‌هایمان آب و جارو کنیم. ما باید خانه دل را مثل باغچه‌ها، دشت‌ها و دامنه کوه‌ها، گل‌آرایی و زیباسازی‌ای کنیم و این هنرمندی را از بهار و طبیعت بیاموزیم.
آیت‌الله عابدینی خاطرنشان کرده است: به‌ویژه آن‌که در سال 1397 بهار سال قمری یعنی رجب و شعبان و رمضان المبارک با بهار سال شمسی درهم‌تنیده‌اند.
وی اظهار کرده است: خدای متعال باران را می‌باراند و خورشید را می‌تاباند و با بارش باران و تابش خورشید زمین را گل‌آرایی می‌کند و لباس سبزی و نشاط می‌پوشاند. به همین نسبت خدای متعال باران رحمت آیات قرآنی را بر دل‌های تشنه ما فرو فرستاده و آفتاب گرمابخش ولایت اهل‌بیت عصمت و طهارت (علیهم‌السلام) را بر جان افسرده و نیازمند ما تابانده است تا ارزش‌های انسانی را در ما برویاند و صداقت و یکرنگی و محبت و دوستی را که نیاز همه ما انسان‌هاست به دست آوریم.
امام‌جمعه قزوین عنوان کرده است: در این ایام می‌باید به فکر فقرا و مستمندان باشیم و باید به یکدیگر رحم کنیم تا خدا به دیده رحمت به ما بنگرد. قدردان شهدا و جانبازانی که امنیت را برای ما به ارمغان آوردند باشیم. قدردان پدران و مادرانی باشیم که برکت زندگی ما هستند، دستشان را ببوسیم و مهربانی را از صمیم دل نثارشان کنیم. همسران قدر یکدیگر را بدانند. نیاز داریم صله‌رحم داشته باشیم و به شیوه‌ای زندگی کنیم که خدای محبت و دوستی از ما راضی باشد.
وی افزوده است: ما نیاز داریم همواره در طول سال سخنان حکیمانه و موعظه‌های پدرانه رهبر فرزانه انقلاب را با جان‌ودل بشنویم و در زندگی به‌کارگیریم.
آیت‌الله عابدینی تصریح کرده است: بدانیم که صف‌های نمازهای جماعت و جمعه چشم‌به‌راه ما هستند. ما باید کالای داخلی مصرف کنیم تا به اقتصادمان پایداری و شکوفایی ببخشیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در پایان این پیام آورده است: خدا را به خاطر همه پیروزی‌های بزرگی که در سال گذشته نصیبمان کرد و اقتدار و عزتی که مسلمانان در جهان به دست آورده‌اند، شکرگزار هستیم. امیدواریم خداوند دل‌هایمان را به هم بپیوندد و سال 1397 برای ما سال پیروزی‌های بزرگ باشد. ان‌شاءالله به‌زودی در قدس شریف نماز جماعت به‌جای آوریم.

انتهای پيام

نظر شما