شناسهٔ خبر: 24675128 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: خبرآنلاین | لینک خبر

وزیر خارجه فرانسه، ادعایش علیه ایران را تکرار کرد

بین الملل > دیپلماسی - وزیر خارجه فرانسه روز دوشنبه، قبل از آغاز نشست مشورتی وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا ضمن تأکید بر ضرورت حفظ توافق هسته‌ای خواستار همگرایی کشورهای اروپایی برای مقابله با برنامه موشکی و فعالیت‌های منطقه‌ای ایران شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، وزیر خارجه فرانسه قبل از نشست اتحادیه اروپا در میان خبرنگاران بار دیگران اظهارات خود را علیه ایران مطرح کرد و ضمن تاکید بر حفظ برجام گفت: «نقش ایران در خاورمیانه مشکوک است.»

وی در ادامه گفت که نمی‌توان برنامه موشکی ایران را نادیده گرفت.
ژان ايو لودريان، وزير امور خارجه فرانسه گفت: ما نبايد هنگام بحث و مذاکره در خصوص توافق هسته اي ايران در سطح اتحاديه اروپا، نقش «‌سوال برانگيز » ايران را در خاورميانه و موشکهاي بالستيک آن مستثني کنيم.

 وزیر خارجه فرانسه گفت: بایستی با عزم استوار از توافق هسته‌ای ایران دفاع کرد، اما مشترکاً علیه تهدیدهای موشکی و منطقه‌ای ایران اقدام کرد.

به گزارش تسنیم ، دیپلمات ارشد فرانسه، با تکرار ادعاها نقش ایران در منطقه خاورمیانه را «بحث‌انگیز» توصیف کرد و گفت هنگام بحث در سطح اتحادیه اروپا درباره توافق هسته‌ای ایران نباید از این موضوع غافل شد.

فرانسه یکی از سه کشور اروپایی طرف ایران در توافق هسته‌ای برجام است. پاریس، هم در زمان مذاکرات هسته‌ای و هم بعد از اجرایی شدن توافق هسته‌ای تندترین مواضع را علیه ایران اتحاذ کرده است.

این کشور بعد از روی کار آمدن «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا رهبری فشارهای اروپا برای اعمال فشار علیه ایران در مباحث موشکی و منطقه‌ای را به عهده گرفته است. پاریس اولین کشور اروپایی بود که بحث «توافق مکمل برجام» با ایران را مطرح  کرد.

رسانه‌های بین‌المللی روز جمعه گزارش داده‌اند فرانسه، در کنار انگلیس و آلمان به منظور مجاب کردن ترامپ برای ماندن در توافق هسته‌ای ایران طرحی جدید برای تشدید تحریم‌ها علیه ایران پیشنهاد کرده است.

52310

نظر شما