شناسهٔ خبر: 24671094 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

رهبران جهان پیروزی پوتین در انتخابات را به وی تبریک گفتند

روسای ‌ جمهوری کشورهای چین، قزاقستان، آذربایجان، کوبا، ونزوئلا و صربستان با ارسال پیام تبریک برای "ولادیمیر پوتین"، نسبت به توسعه آتی روابط خویش با روسیه ابراز اطمینان کردند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، برخی از رهبران کشورهای جهان، از جمله روسای جمهوری چین و قزاقستان، در ساعات اولیه امروز، پیروزی "ولادیمیر پوتین" در انتخابات ریاست‌جمهوری روسیه را به وی تبریک گفتند.

"شی جین پینگ" رئیس جمهوری چین در پیام تلگرام تبریک خود، بی سابقه بودن سطح بالای روابط دوستانه بین پکن و مسکو را مورد یادآوری قرار داده و برای توسعه آتی این روابط اعلام آمادگی نمود. رهبر چین روابط کشورش با روسیه را نمونه منحصر به فردی در عرصه روابط بین المللی نامید.      

"نورسلطان نظربایف" رئیس جمهوری قزاقستان نیز در جریان گفت‌وگویی تلفنی، پیروزی مجدد همتای روسی خود در انتخابات ریاست‌جمهوری را به وی تبریک گفته و نسبت به توسعه روابط دو کشور ابراز اطمینان نمود.

سفیر کوبا در مسکو نیز اعلام کرد که "رائول کاسترو" رئیس جمهوری کوبا «پیام گرم و تبریک صمیمانه» خود در رابطه با پیروزی ولادیمیر پوتین در انتخابات را به وی ابلاغ کرده است.  

"الهام علی‌اف" رئیس جمهوری آذربایجان نیز شخصا به همتای روسی خود تلفن زده و به پوتین گفت: «این پیروزی گویای اعتبار سیاسی بالا و حمایت کامل مردم روسیه از خط مشی شما در جهت تامین ثبات و منافع روسیه است.» به گفته وی، آذربایجان و روسیه با رشته‌های ناگسستنی دوستی و حسن همجواری بهم گره خورده و با موفقیت در حال توسعه روابط دوجانبه بوده و در آینده نیز مشارکت راهبردی دو کشور ادامه خواهد داشت.  

"نیکلاس مادورو" رئیس جمهوری ونزوئلا نیز در پیام تبریک خود برای همتای روسی خویش، انتخاب مجدد پوتین به سمت ریاست‌جمهوری را نشان دهنده «میهن پرستی و آگاهی سیاسی بالای» مردم روسیه و تعهد عمیق آنها نسبت به دموکراسی ارزیابی کرد.

"الکساندر ووچیچ" رئیس جمهور و "آنا برنابیچ" نخست وزیر صربستان نیز پیام‌های تبریک جداگانه‌ای برای ولادیمیر پوتین ارسال نموده و روسیه را شریکی قابل اعتماد برای کشورشان نامیده و بر علاقه مندی بلگراد برای تقویت روابط با مسکو تاکید کردند.

انتهای پیام/

نظر شما