شناسهٔ خبر: 24632662 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

کرمان| مردم در خرید شب عید به کالاهای داخلی توجه داشته باشند

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه در خرید شب عید باید به کالاهای تولید داخل توجه کرد گفت: جریان‌های سیاسی در کشور باید مراقبت کنند که در تحلیل‌های سیاسی از مرزهای الهی عبور نکنند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی در آئین نماز جمعه ظهر امروز شهر کرمان که در محل مصلی بزرگ امام علی(ع) برگزار شد با بیان اینکه رعایت تقوای الهی از بهترین کارها است اظهار داشت: باید به گونه‌ای زندگی کنیم که در هنگام ترک دنیا در پیشگاه خداوند شرمنده نباشیم.

وی در ادامه تشریح خصلت‌های ناروا و بد در انسان گفت: یکی از خصلت‌های بد و رفتارهای گناه‌آلود این است که در مقابل خدا روحیه تجاوز و خودبینی داشته باشیم.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه خودبینی باعث می‌شود گناهان زیادی در زندگی از انسان سر بزند افزود: قرآن نسبت به رفتارهای ناروای خودبینی تعابیری دارد و از آن به ظن، سیئه، فسق و فجور عنوان شده است.

وی با بیان اینکه دسته‌ای از گناهان، گناهانی آشکار هستند و دسته‌ای گناهان پنهان بیان کرد: عمر سرمایه گران‌قیمتی است و از روزی که متولد می‌شویم تا زمانی که می‌میریم یک سرمایه بزرگ در اختیار داریم.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه در طول دوران زندگی سرمایه ارزشمند جوانی را در اختیار داریم عنوان کرد: از سرمایه جوانی باید در مسیر خدا استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه موقعیت‌های اجتماعی نیز یک سرمایه بزرگ است که از آن هم باید در راه خدا و خدمت به جامعه اسلامی استفاده کرد گفت: هنرها، استعدادها و مجموع آنچه که خدا در اختیار ما قرار داده همه نعمت‌های خدادادی هستند که باید با این سرمایه‌ها تقوای الهی پیدا کرده و به خدا نزدیک شویم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه گناه پنهان و آشکار ندارد و همه چیز در دید خداوند است تصریح کرد: نیات ما نیز باید نیت خوب بوده و قصد و نیت ما باید در مسیر خدا باشد.

وی با بیان اینکه شناختن مرزهای الهی ما را از گناه باز می‌دارد و باید مرز حلال از حرام شناخته و مواظبت کنیم از این مرزها عبور نکنیم افزود: خداوند در قرآن کریم در سوره بقره می‌فرماید حواستان باشد که حدود خدا را رعایت و به مرزهای الهی حتی نزدیک هم نشوید.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه نزدیک شدن به مرزها، وسوسه‌انگیز است و امکان عبور وجود دارد و ممکن است دچار لغزش شوید افزود: شیطان شما را گام به گام به معصیت می‌کشاند و از گناهان کوچک شروع می‌کند.

وی با بیان اینکه امام علی(ع) می‌فرماید ای مردم نکند به دلایل سیاسی و بغض از من شما را از مرزهای الهی عبور دهد بیان کرد: جریان‌های سیاسی در کشور باید مراقبت کنند که در تحلیل‌های سیاسی از مرزهای الهی عبور نکنند.

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه احزاب سیاسی حواسشان به حدود الهی باشد گفت: امام علی(ع) فرمود دو گروه درباره من در هلاکت هستند و یک گروه آنها هستند که از من زیاد تعریف می‌کنند.

وی با بیان اینکه در تعریف کردن هم باید مواظب حدود الهی باشید افزود: به تعبیر قرآن اصلا نزدیک حدود الهی نشوید.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه یکی از مناسبت‌های در پیش روز ملی شدن صنعت نفت است که چند نکته اساسی در آن وجود دارد اظهار داشت: دانش نفت را به ما یاد نمی‌دادند و وقتی اجازه نمی‌دادند در این زمینه متخصص تربیت شود نفت در اختیار خودشان بود.

وی با بیان اینکه اما امروز نفت از اکتشاف تا صادرات و به طور کلی صنعت نفت در اختیار جوانان ایرانی است گفت: سه جریان سیاسی آن روز برای ملی شدن صنعت نفت کار می‌کردند، گروهی وابسته به شوروی و در رقابت با انگلیس این کار را انجام می‌دادند.

علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه گروهی وابسته به غرب بودند و ضعفشان این بود که با استعمار مخالف بودند اما با استکبار مخالفتی نداشتند افزود: گروهی از متدینین بودند که با همراهی آیت‌الله کاشانی این هدف را پیگیری می‌کردند و جبهه ملی برای ملی‌شدن صنعت نفت شکل گرفت اما بعد از ملی شدن صنعت نفت دیگر کاری از جبهه ملی ندیدیم.

وی با اشاره به اینکه در موضوع آمدن بهار و نوروز باید تحول را از درون آغاز کنیم خاطر‌نشان کرد: در روحیه انسان نیازمندی‌های زیادی وجود دارد و یکی از نیازمندی‌ها خواب است، بدن انسان نیاز به استراحت دارد و خواب از آیات الهی است و قوای انسان را تجدید می‌کند.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه انسان بعد از مشغله‌های زیاد نیاز به استراحت چند روزه دارد گفت: تفریح و گردش نیز از نیازهای انسان است و مسافرت برای همین است و انسان باید سفر کرد اما در پاسخ به نیازها و ایجاد نشاط نباید معصیت ایجاد شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان تصریح کرد: این که محافلی برای نشاط طراحی شود و در آن معصیت شود جایز نیست و باید از حضور در این محافل خودداری کرد.

وی با اشاره به اینکه در پاسخ به نیازها باید منافع حکومت اسلامی را نیز در نظر گرفت افزود: در خرید عید به خرید کالاهای داخلی توجه شود که به اشتغال و تولید کشور کمک می‌کند.

انتهای پیام/ح

نظر شما