شناسهٔ خبر: 24616500 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: فردا | لینک خبر

تشکیل ۱۲ هزارپرونده تعزیراتی در ۷ روز

«سیدیاسر رایگانی» سخنگوی طرح نظارت نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در ۷ روز نخست اجرای طرح نظارت نوروزی سازمان تعزیرات ۱۲ هزار و ۷۵۱ فقره پرونده تشکیل شده است که ۱۰ هزار و ۲۴۱ فقره پرونده مربوط به تخلفات صنفی اعم ز. گرانفروشی، کم فروشی، احتکار و ... است.

صاحب‌خبر -
خبرگزاری مهر: سخنگوی طرح نظارت نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی از تشکیل ۱۲ هزار پرونده تعزیراتی در ۷ روز اخیر خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، «سیدیاسر رایگانی» سخنگوی طرح نظارت نوروزی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: در ۷ روز نخست اجرای طرح نظارت نوروزی سازمان تعزیرات ۱۲ هزار و ۷۵۱ فقره پرونده تشکیل شده است که ۱۰ هزار و ۲۴۱ فقره پرونده مربوط به تخلفات صنفی اعم ز. گرانفروشی، کم فروشی، احتکار و ... است.

وی با بیان این مطلب که طی یک هفته ۱۱ هزار و ۹۱۲ فقره از پرونده‌های متشکله مختومه شده است، گفت: بیشترین پرونده‌های تشکیل شده مربوط به استان تهران با ۲ هزار و ۶۰۳ پرونده و استان خراسان رضوی با ۱۲۶۹ پرونده می‌باشد و استان‌های ایلام، خراسان جنوبی و قم به ترتیب با ۴۷، ۵۲ و ۶۶ فقره پرونده دارای کمترین میزان پرونده وارده در این بازه زمانی بودند.

رایگانی تصریح کرد: تاکنون بنا بر آمار دریافتی، تخلفات بهداشت، درمان و دامپزشکی پرونده‌های کمتری داشته و با توجه به اینکه بیشترین پرونده‌های تشکیل شده مربوط به حوزه صنفی، غیرصنفی و دولتی است به هموطنان توصیه می‌کنیم که در حین پرداخت وجه به مبلغ درج شده روی کالا توجه نمایند و برای اطمینان خاطر فاکتور خرید خود را از فروشنده دریافت کنند.

وی تصریح کرد: داشتن فاکتور معتبر خرید (دارای نام، آدرس و مهر واحد صنفی) برای ثبت شکایت الزامی بوده و هموطنان می‌توانند شکایات خود را به سامانه اینترنتی t۱۳۵.ir و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۰۱۳۵ سازمان تعزیرات و یا شماره تماس ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت اعلام نمایند.

گفتنی است، طرح نظارتی سازمان تعزیرات حکومتی با هدف پیشگیری و برخورد با تخلفات اقتصادی با همکاری سایر دستگاه‌های نظارتی از ۱۵ اسفندماه به مدت ۳۰ روز در سراسر کشور اجرا می‌شود.

نظر شما