شناسهٔ خبر: 24616421 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

قم| آیت الله شاه‌آبادی به تمام معنا انقلابی و یار امام خمینی(ره) بود

استادحوزه علمیه با اشاره به خصوصیات اخلاقی آیت الله شاه آبادی گفت:این عالم دینی به تمام معنا انقلابی بود ولی در هیچ جناحی وارد نشد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم،حجت الاسلام حسینی قمی در مراسم ارتحال آیت الله شاه آبادی که شامگاه چهارشنبه درمسجد اعظم برگزار شد، اظهار داشت: از ویژگی های عالمان دینی این است که در سخن او خیرخواهی و اصلاح باشد، یکی از ویژگی‌های عالمان دینی این است که زندگی و عمل آن‌ها ما را به اخلاص دعوت کند.

وی با اشاره به خصوصیات اخلاقی آیت الله شاه آبادی افزود: وی به تمام معنا انقلابی بود ولی در هیچ جناحی وارد نشد، این عالم دینی هیچ ذره ای در زندگی خود و درهیچ مرحله ای تغییری نکرد با اینکه هر تغییری را می‌توانست انجام دهد اما این کار را نکرد.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه نسل جوان حتما کتاب خاطرات آیت الله شاه آبادی را مطالعه کنند، بیان کرد: این کتاب حدود 500 صفحه است که کتاب تأثیر گذاری است، آیت الله شاه آبادی در مقدمه این کتاب نوشته است که زندگی انسان پر از فراز و نشیب‌ها و پیروزی و شکست‌ها است و خداباوری را سبب آرامش انسان می داند.

حسینی قمی تصریح کرد: عبادت، جهاد و خدمت به خلق و همچنین روحیه جهادی که امام راحل داشتند متأثر از روحیه پدر آیت الله شاه آبادی بود.

وی ادامه داد: آیت الله شاه ابادی در کتاب خاطرات خود آورده است که مدت 20 سالی که در نجف بودم دیناری از مراجع شهریه نگرفتم و در همه مراحل زندگی فقط توکلم به خداوند بود.

استاد حوزه علمیه با بیان آیت الله شاه آبادی یار وهمراه امام خمینی(ره) بود، گفت: انسان باسواد زیاد است اما همه آن ها به زمانه خود توجهی ندارند در حالی که آیت الله شاه آبادی این گونه نبود، این عالم دینی نسبت به ربا و اوضاع بانک‌ها فریاد می زد و این موضوع از دغدغه‌های ایشان تا آخرعمر بود.

 انتهای پیام/ش

نظر شما