شناسهٔ خبر: 24615913 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: نامه | لینک خبر

تحلیلگر شبکه سی‌ان‌بی‌سی مشاور ارشد اقتصادی ترامپ می‌شود

رئیس جمهور آمریکا قصد دارد تحلیلگر شبکه سی‌ان‌بی‌سی را به عنوان مشاور ارشد اقتصادی خود معرفی کند.

صاحب‌خبر -
به گزارش نامه نیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قرار است لری کودلو، تحلیلگر شبکه سی‌ان‌بی‌سی را به عنوان مشاور ارشد اقتصادی خود معرفی کند.

چند روز پیش "گری کوهن" مشاور ارشد اقتصادی کاخ سفید به دلیل مخالفت با طرح وضع تعرفه بر واردات فولاد و آلومینیوم به آمریکا استعفا داد.

کوهن با سایر مشاوران ترامپ که خواستار اجرای سیاست های حمایتی اقتصادی و وضع تعرفه بر واردات فولاد و آلومینیوم بود، اختلاف پیدا کرد.

ترامپ پس از برگزاری جلسه ای با مدیران صنعت آلومینیوم از تصمیم خود برای وضع تعرفه خبر داد اما کوهن با آن مخالفت کرده و هشدار داد که این اقدام منجر به افزایش قیمت محصولات فولادی و آلومینیومی خواهد شد.

مقام های کاخ سفید گفتند : تصمیم ترامپ تنها علت استعفای کوهن نیست. ناظران اقتصادی گفتند که استعفای کوهن نشانه بدی برای سیاست های اقتصادی کاخ سفید است.

به دنبال امتناع ترامپ از محکوم کردن خشونت های برتری طلبان نژادی در ماه اوت کوهن تحت فشار قرار گرفت تا در اعتراض به این رویکرد رئیس جمهوری استعفا دهد.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست اخیرا در گزارشی تحلیلی درباره سریال استعفاها و یا اخراج ها در دولت ترامپ نوشت: تاکنون 37 مقام دولتی یا استعفا کرده اند و یا توسط ترامپ از سمت های خود اخراج شده اند. تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا و معاون وی نیز روز گذشته از کار برکنار شدند.

نظر شما