شناسهٔ خبر: 24600925 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ورزش۳ | لینک خبر

حذف شیاطین سرخ از لیگ قهرمانان

منچستریونایتد 1-2 سویا: شوک بزرگ در تئاتر رویاها

منچستریونایتد در دیدار برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با نتیجه 2-1 مغلوب سویا شد و از دور رقابت ها کنار رفت.

صاحب‌خبر -

به گزارش "ورزش سه"، شاگردان ژوزه مورینیو که در دیدار رفت در خانه سویا به تساوی 0-0 رسیده بودند، امیدوار بودند که در دیدار امشب بتوانند با یک پیروزی حداقلی، به مرحله بعد صعود کنند؛ اما درخشش وسام بن یدر و دو گل از او، سویا را به مرحله بعد رساند. 

 

منچستریونایتد بازی را بهتر آغاز کرد و در دقایق ابتدایی یکی، دو موقعیت نصفه و نیمه روی دروازه سویا ایجاد کردند؛ اما نتوانستند به گل برسند. در ادامه بازی متعادل تر شد و بازیکنان میهمان هم پیش کشیدند اما آنها هم در ایجاد موقعیت توفیق چندانی نداشتند. در دقیقه 37، چیزی نمانده بود که مروان فلینی که در موقعیت تک به تک با سرخیو ریکو قرار گرفته بود، با یک ضربه محکم، کار را تمام کند؛ اما دروازه بان سویا، دروازه تیمش را نجات داد.

 

در دقایق پایانی نیمه اول باز هم این بازیکنان یونایتد بودند که توپ و میدان را در اختیار داشتند؛ اما در نهایت توپی از خط دروازه ها عبور نکرد و دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن رفتند.

 

 

 

نیمه دوم را سویا بهتر آغاز کرد و چیزی نمانده بود که سارابیا خیلی زود تیم میهمان را پیش بیندازد؛ اما حضور به موقع اریک بایی و تکل عالی او، دروازه منچستریونایتد را نجات داد.

 

چند دقیقه بعد نوبت منچستریونایتد بود که در آستانه زدن گل اول قرار بگیرد؛ اما واکنش عالی ریکو، مانع از گلزنی جسی لینگارد شد.

 

حملات دو تیم برای رسیدن به گل برتری ادامه داشت تا اینکه در دقیقه 74، سویا روی یک غافلگیری به گل رسید. روی پاس سارابیا بود که وسام بن یدر در محوطه جریمه منچستریونایتد، صاحب موقعیت شد و در حالی که بایی در مقابلش قرار داشت، با یک شوت محکم، دروازه دخیا را باز کرد.

 

 

 

 

منچستریونایتد هنوز از شوک این گل خارج نشده بود که در دقیقه 78 گل دوم را دریافت کرد. روی یک ضربه کرنر بود که توپ با دخالت کوره آ به تیر دوم رفت و بن یدر با یک ضربه سر، دروازه را باز کرد. تلاش دخیا هم برای دفع توپ ثمری نداشت و داور گل را پذیرفت.

 

 

 

منچستریونایتد که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشت، سراپا حمله شد و بعد از اینکه اسمالینگ و لوکاکو، دو موقعیت عالی را از دست دادند، سرانجام در دقیقه 84 یکی از گل های خورده را جبران کرد. روی ضربه کرنر راشفورد بود که توپ در مقابل دروازه به لوکاکو رسید و او هم با یک ضربه غیرقابل مهار، حساب کار را 2-1 کرد.

 

 

 

دو دقیقه بعد راشفورد می توانست گل تساوی منچستریونایتد را به ثمر برساند؛ اما ضربه سر او راهی به چهارچوب دروازه سویا پیدا نکرد. در دقایق پایانی هر دو تیم موقعیت هایی برای گلزنی داشتند؛ اما هیچ یک از آنها تبدیل به گل نشد و بازی با برتری 2-1 سویا به پایان رسید؛ به این ترتیب، منچستریونایتد از دور رقابت های لیگ قهرمانان حذف شد.

نظر شما