شناسهٔ خبر: 24600853 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: فردا | لینک خبر

کیهان: خدمات دانشگاه آزاد در جهان کم نظیر است!

ند خانواده اصلی به ترتیب میزان نفوذ زمام مدیریتی این دانشگاه را در اختیار داشتند و این ثروت عظیم که متعلق به همه ملت ایران است را غنیمت خود می‌دانستند.

صاحب‌خبر -

سرویس سیاسی فردا: کیهان در بخشی از یادداشت خود علیه تیم سابق اداره کننده دانشگاه آزاد نوشت: مجموعه عظیم دانشگاه آزاد خدمات بزرگی را به توسعه علم و ارتقای آموزش عالی انجام داده که در تاریخ ایران بی‌نظیر و در تاریخ جهان کم نظیر است. اما با توجه به اینکه چشمان ناظر و حسابرسی که در دستگاه‌های دولتی مثل دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور و سایر سیستم‌های ذی‌حسابی و حسابرسی وجود دارد در دانشگاه آزاد اسلامی راهی نداشتند یا حسابرسی مستقل صورت نمی‌پذیرفت و یا اگر انجام می‌شد حسابرسی‌های داخلی و درون سازمانی بود که هیچ وقت قادر نبودند ابعاد گسترده این فساد مالی را برملا نمایند و طوری طراحی شده بود که مچ‌گیری صورت نگیرد.

چند خانواده اصلی به ترتیب میزان نفوذ زمام مدیریتی این دانشگاه را در اختیار داشتند و این ثروت عظیم که متعلق به همه ملت ایران است را غنیمت خود می‌دانستند. سوءاستفاده از ظرفیت‌های شهریه دانشجویان، نقل و انتقالات، ساخت‌وساز و... در دانشگاه آزاد اسلامی از جمله بسترهایی بود که مورد سوءاستفاده مشخصا یک خانواده که در راس بود و بعضی از خانواده‌ها در مراتب بعدی قرار می‌گرفت.

نظر شما