شناسهٔ خبر: 24600593 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه جام جم | لینک خبر

کشاورزی گلستان ناموفق در جذب سرمایه‎گذاری

رئیس بنیاد توانمندسازی گندمکاران با بیان اینکه در بخش محصولات کشاورزی 30 درصد ضایعات داریم، گفت: از 121 میلیون تن محصولات کشاورزی کشور 30 درصد ضایعات داریم که این رقم سنگینی است.

صاحب‌خبر -

به گزارش فارس علیقلی ایمانی اظهار کرد: گلستان یک استان کشاورزی است و بخش اعظمی از مردم استان مستقیماً درگیر کار کشاورزی هستند و بخش دیگری از مردم به نوعی اقتصادشان وابسته به کشاورزی است.

ایمانی با اشاره به وابستگی بازار به بخش کشاورزی تصریح کرد: اگر وضعیت کشاورزان خوب نباشد بازار حالت رکود پیدا میکند ما در کشاورزی هیچ راهی جز حرکت به سمت دانش، علم، فناوری و فناوری نداریم، امروز کشاورزی با شرایط فعلی و به روش سنتی پاسخگوی نیازها نیست.

دبیر خانه کشاورز استان گلستان با اشاره به مشکلات آب در بخش کشاورزی بیان کرد: در زمینه انتقال آب مشکل داریم، در عملکردها نیز متاسفانه ضعفهای زیادی وجود دارد.

ایمانی با بیان اینکه پژوهشها باید کاربردی و عملیاتی باشد، گفت: محققان کشاورزی میگویند برخی از بذور گندم 7 تن در هکتار عملکرد دارد اما در سطح زراعت 3 تن محصول میدهد که این خلاء باید جبران شود تا هزینههای تولید کاهش پیدا کند و عملکرد بالا برود تا تولید اقتصادی شود.

وی با اشاره به ضایعات بخش کشاورزی بیان کرد: در بخش محصولات کشاورزی 30 درصد ضایعات داریم، از 121 میلیون تن محصولات کشاورزی کشور 30 درصد ضایعات داریم که این رقم سنگینی است.

رئیس بنیاد توانمندسازی گندمکاران ابراز کرد: اگر ضایعات را کاهش دهیم باعث میشود سود آن به جیب کشاورزی برگردد و کشاورز را راضی کند که این نیازمند سرمایهگذاری در بخش توسعه ناوگان برداشت و حمل و نقل در بخش کشاورزی است.

برچسب‌ها:

نظر شما