شناسهٔ خبر: 24598224 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

کاخ‌سفید معاون تیلرسون را اخراج کرد

تنها چند ساعت پس از برکنار شدن تیلرسون از سمت وزارت خارجه آمریکا، کاخ سفید از اخراج معاون وی خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از سی‌ان‌ان، تنها چند ساعت پس از آنکه "رکس تیلرسون" توسط ترامپ از سمت وزارت امور خارجه آمریکا برکنار شد، کاخ سفید "استیو گلدشتین" معاون وزیر امور خارجه در امور عمومی را نیز اخراج کرد.

رسانه‌ها دلیل اخراج گلدشتین را اظهارات وی درباره چگونگی برکناری تیلرسون عنوان کرده‌اند.

گلدشتین گفته بود که تیلرسون به صورت رسمی از طریق توئیت سه‌شنبه صبح "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا متوجه شده که برکنار شده است.

یک مقام ارشد کابینه ترامپ گفت که رئیس جمهور روز جمعه از تیلرسون خواسته بود که از سمت خود کناره‌گیری کند. یکی دیگر از مقامات ارشد کاخ سفید نیز اعلام کرد که "جان کلی" رئیس کارکنان کاخ سفید نیز به تیلرسون گفته بود که برکنار می‌شود اما زمان این برکناری را اعلام نکرده بود.

ساعتی پیش  رئیس جمهور آمریکا "رکس تیلرسون" را از سمت وزیر امور خارجه برکنار و "مایک پومپئو" رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا را جایگزین وی کرد.

همچنین "جینا هاپسل" معاون پومپئو نیز به عنوان رئیس جدید سازمان سیا انتخاب شد.

یک مقام ارشد کاخ سفید اعلام کرد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قصد دارد در آستانه گفتگوها با کره شمالی و مذاکرات متعدد تجاری، تیم جدیدی را در وزارت خارجه این کشور مستقر کند.

­دونالد ترامپ در توئیت جدید امروز خود نوشت: مایک پمپئو مدیر سازمان سیا، وزیر امور خارجه جدید ما (آمریکایی ها) خواهد شد. کار او فوق العاده خواهد بود! از رکس تیلرسون به علت خدمات او متشکرم! جینا هاسپل مدیر جدید سیا و نخستین زنی خواهد شد که به این سمت انتخاب می شود. به همه آنها تبریک می گویم.

جینا هاسپل اولین زنی است که در چنین پست بالایی در سازمان سیا تعیین می شود، همچنین وی نخستین زنی که برای مدتی ریاست عملیات سری سازمان سیا را به عهده داشته و جاسوسی با تجربه در اجرای عملیات مخفی به شمار می آید.

انتهای پیام/.

نظر شما