شناسهٔ خبر: 24598193 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

آیت‌الله سبحانی:

سپاه مراقب فضای مجازی باشد/دشمن با استفاده از فضای مجازی دنبال تأثیرگذاری بر خانواده‌هاست

یکی از مراجع تقلید با تأکید بر اینکه سپاه باید مراقب تهدیدهای مختلف از جمله فضای مجازی باشد، گفت: دشمن با استفاده از این ابزار به دنبال تاثیرگذاری بر خانواده‌هاست.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله جعفر سبحانی امشب در دیدار با حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در دفتر این مرجع تقلید انجام شد، با اشاره به اینکه سپاه با تکیه بر معنویت باید حافظ و نگهبان انقلاب اسلامی باشد، اظهار کرد: این گروه علاوه بر اینکه مجهز به سلاح‌های جنگی است باید مجهز به سلاح دینی نیز باشد، چراکه اگر معنویت را از سپاه جدا کنیم، سپاه دیگر سپاه نخواهد بود.

وی با بیان اینکه افراد با ایمان نسبت به افراد بی‌ایمان که برای دنیا می‌جنگند توان و ارزش بیشتری دارند، اضافه کرد: اگر بخواهیم منطقی صحبت کنیم، ایمان، اخلاق و معنویت از صفات ذاتی سپاه است و سپاه بدون این صفات دیگر کاربرد موردنظر را نخواهد داشت.

این مرجع تقلید با تأکید بر اینکه سپاه باید مراقب تهدیدهای مختلف از جمله فضای مجازی باشد، اضافه کرد: فضای مجازی با وجود داشتن فرصت‌ها مشکلات بسیاری را نیز برای جامعه به دنبال دارد و بسیاری از دستاوردهای نظام اسلامی را تضعیف می‌کند چراکه دشمن با استفاده از این ابزار به دنبال تاثیرگذاری بر خانواده‌هاست.

آیت‌الله سبحانی یادآور شد: این ظرفیت مجازی باید باشد، اما باید اصلاح شود، ما مخالف فضای مجازی نیستیم و نمی‌گوییم دور کشور دیوار بکشید، اما نباید اجازه دهیم که میکروب‌هایی وارد کشور شود که بعد نتوانیم آن‌ها را معالجه کنیم.

وی با اشاره به اینکه اکنون تب مسافرت در ایران بالا گرفته است، مطرح کرد: اگر این مسافرت‌ها اثر سوء نداشته باشد مشکلی ندارد، اما اکنون شاهد تأثیرات منفی این مسافرت‌ها هستیم، براساس اعلام دبیر جامعه جراحان، تصادفات در هر دو ساعت جان پنج ایرانی را می‌گیرد، اکنون اگر آقایان به دنبال حفظ نظام هستند باید تبلیغات مسافرت در ایام نوروز را متوقف کنند.

این مرجع تقلید ادامه داد: ماشین‌های کشور استاندارد و رانندگان پایبند به قوانین نیستند و جاده‌ها نیز ظرفیت این همه ماشین را ندارند، به همین دلیل هر ساله در ایام نوروز چند صد نفر کشته و هزاران نفر زخمی داریم، با تدابیر لازم باید به دنبال رفع این مشکل باشیم.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم تبیین کرد: در نوروز مردم باید در خانه‌های یکدیگر حضور یابند و به صله ارحام برسند و در بیمارستان‌ها حضور یافته و از بیماران عیادت کنند، بالا بودن آمار تصادفات نوروزی دردی است که بنده هر ساله می‌گویم گاهی صدا و سیما نیز پخش می‌کند، اما برخی نسبت به این موضوع توجه لازم را ندارند.

انتهای پیام/ذ

نظر شما