شناسهٔ خبر: 24596963 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: الف | لینک خبر

چهارشنبه سوزی با ۲۰۸۲ مصدوم و ۴ فوتی/ قطع عضو به عدد ۱۸ رسید/ سوختگی و مشکلات چشمی رتبه اول و دوم آسیب‌ها +تصاویر

چهارشنبه سوری امسال نیز حوادث تلخی را رقم زد، حوادثی که گرچه نسبت به سالهای قبل کاهش داشت اما بسیار تلخ و دلخراش بود.

صاحب‌خبر -

به گزارش الف، امسال نیز شب چهارشنبه آخر سال حوادث تلخ و درآوری بدنبال داشته است که از سوختگی تا فوت و قطع عضو، شهروندان را قربانی کرد.

23:54- پیرحسین کولیوند، سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: با توجه به جمع آوری آمار مصدومین چهارشنبه سوری، شاهدکاهش تلفات نسبت به سال گذشته بودیم.
در مجموع در تاریخ ۲۲ اسفندماه ۲۰۸۲ مصدوم به ثبت رسید.

22:30/ سرپرست اورژانس کشور: از صبح تاکنون ۲۵ نفر مراجعه به بیمارستان سوانح سوختگی داشته اند که ۶ نفر بستری و مابقی سرپایی درمان شده اند.

به طور کلی از ظهر تاکنون ۵۱۶ نفر مراجعه در کشور داشته ایم که ۱۲۰ نفر دچار سوختگی، ۱۱ نفر قطع عضو و ۱۵ نفر دچار شکستگی شده اند که ۲۰ درصد به طور کلی بستری هستند. ۱۱۱ نفر از مصدومان عابر پیاده بوده اند.

تاکنون ۱۳۷ مصدوم در استان تهران داشته ایم که ۲۱درصد بستری شده اند. در مجموع از اول اسفند ماه در کل کشور ۸۳۰ مصدوم داشته ایم که ۲۲۰نفر سوختگی و ۲۳ نفر قطع عضو، ۵۰ نفر شکستگی، ۳۱۵ نفر مصدومیت چشم و در کل ۹۶ بستری و ۷ نفرحال عمومی بدی دارند.

از ابتدای اسفند ۹۶۹ نفر در کشور دچار مصدومیت شده اند که ۹۰ درصد را مردان و۱۰ درصد را زنان تشکیل می‌دهند/ همچنین آمار مصدومین شب چهارشنبه اخرسال ۵۱۶ نفر است.
استان های تهران، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی و شرقی بیشترین حوادث و مصدومین را داشته است.

 

21:30/ دکتر ده مرده‌ای رییس بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری تهران: بیمارستان برای ارائه خدمات به مصدومان شب چهارشنبه آخر سال آمادگی کامل دارد.

35 تخت و 3 تخت آی سی یو آماده شده است/ نیروی انسانی بیمارستان 30 درصد افزایش یافته و متخصصین گوش، حلق و بینی، جراح مغز و اعصاب، جراح پلاستیک، متخصصان بیهوشی و پرستاران در بیمارستان حضور دارند.
4 اتاق عمل بیمارستان، آماده هستند و دارو و ملزومات پزشکی نیز به اندازه کافی تهیه شده است.

21:01/ آخرین گزارش ها از میزان مصدومین چهارشنبه آخر سال 3 کشته تا کنون , رنج سنی مصدومین 6 الی 18 سال است.

20:10/ تکذیب فوت یک نفر در چهارشنبه سوری همدان/ خبر کشته شدن یک همدانی بر اثر آتش بازی صحت ندارد و این به علت اشتباه در اپراتور سایت ثبت آمار اورژانس کشور بوده است.

20:05/ سخنگوی اورژانس کشور: مصدومان چهارشنبه آخرسال به ۶۰۹ نفر رسید که ۵۵۸ نفرمرد و ۵۱ نفر زن هستند.

19:25/ کولیوند در جمع خبرنگاران:‌ آمار مصدومان کل کشور ۴۶۴ نفر است که ۱۲۹ نفر بستری شده اند و از این تعداد ۱۷‌ قطع عضو داشته ایم. ۱۵۸ نفر دچار سوختگی شده و آسیب به چشم هم ۱۵۷ فقره بوده است.

وی درخصوص آمار امروز نیز گفت: ۵۰ نفر بستری، ۵ قطع عضو را در آمار داشته ایم و این در حالی است که تهران ۳۹ مصدوم تاکنون داشته و در در کل کشور دو نفر فوتی تا الان بوده است.

 

19:00/ براساس گزارش سازمان اورژانس کشور از ابتدای اسفندماه تا ساعت ۱۶ امروز تاکنون ۴۰۶ نفر بر اثر حوادث مرتبط با شب چهارشنبه آخر سال دچار مصدومیت شده اند و ۲ نفر در تهران و زنجان جان خود را از دست داده اند. ۹۲ درصد مصدومان مرد و ۸ درصد زن بوده اند. همچنین چهار مورد قطع عضو گزارش شده است. ۶۷ درصد این حوادث مربوط به رنج سنی ۶ تا ۱۸ سال است و ۷۹ درصد از مصدومین استفاده کننده از مواد محترقه و ۱۹ درصد عابران گذری بوده اند. این گزارش بروز رسانی می شود.

بیشترین عضو آسیب دیده چشم با ۳۵ درصد گزارش شده است. بیشترین تعداد مصدومان در تهران با ۷۷ نفر (معادل ۲۰ درصد از کل مصدومان) ، آذربایجان غربی با ۵۲ نفر (معادل ۱۳ درصد از کل مصدومان) و آذربایجان شرقی با ۳۸ نفر (معادل ۱۰ درصد از کل مصدومان) بوده است.

تصاویر دلخراش مصدومان چهارشنبه سوری

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر شما