شناسهٔ خبر: 24580046 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

بازداشت‌های هتل‌ریتز ریاض؛ ژنرال سعودی «تحت شکنجه» جان باخته است

یک روزنامه آمریکایی از بدرفتاری جسمانی با شاهزادگانی که اخیراً در راستای مبارزه با فساد مالی در عربستان بازداشت شده بودند، خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی از بدرفتاری جسمانی با شاهزادگان و تجار سرشناس سعودی و اعمال فشار بر آنها پرده برداشت.

این روزنامه آمریکایی در گزارش خود مدعی شد افرادی که در ماه نوامبر در راستای مبارزه با فساد مالی در عربستان بازداشت شدند پس از آزادی نیز همچنان در بیم و هراس به‌سر می‌برند.

بنا به این گزارش 17 نفر از بازداشت‌شدگان به‌دنبال بدرفتاری جسمانی در بیمارستان بستری شدند، این در حالی است یک ژنرال ارتش سعودی در جریان بازداشت درگذشته است که شاهدان عینی دلیل مرگ او را شکستگی از ناحیه گردن عنوان کرده‌اند.

در این گزارش آمده است تعداد زیادی از 381 فرد مظنون به فساد مالی در عربستان تحت نظارت نظامیان قرار داشتند. همچنین پابندهایی به زانوهای آنها بسته شده بود که امکان تعقیب حرکت آنها را فراهم می‌کرد.

گزارش روزنامه نیویورک تایمز در حالی منتشر شد که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان قرار است روز 19 مارس (28 اسفند) به واشنگتن سفر کند.

به گزارش یورونیوز، مقامات عربستان اتهامات مطرح‌شده در گزارش نیویورک تایمز مبنی بر بدرفتاری با بازداشت شدگان به‌اتهام فساد مالی را رد کرده‌اند.

حکومت عربستان در ماه نوامبر ضمن بازداشت شماری از شاهزادگان و تجار سرشناس این کشور 65 نفر از آنان را در هتل ریتز کارلتون ریاض محبوس کرد. شاهزاده ولید بن طلال و شاهزاده متعب بن عبدالله از جمله شاهزادگان دستگیرشده بودند. اغلب بازداشت شدگان پس از چند ماه با دستیابی به توافق مالی با حکومت عربستان آزاد شدند.

انتهای پیام/*

نظر شما