شناسهٔ خبر: 24326648 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: مشرق | لینک خبر

آمریکا مدرکی دال بر کاربرد تسلیحات شیمیایی در سوریه در دست ندارد

مدیر بخش مطبوعاتی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که آمریکا هیچگونه مدرکی دال بر کاربرد تسلیحات شیمیایی در سوریه در اختیار ندارد.

صاحب‌خبر -

به گزارش مشرق به نقل از اسپوتنیک، سرهنگ «راب منینگ» روز دوشنبه در یک نشست خبری اعلام کرد که آمریکا گزارشها در مورد نشر احتمالی اطلاعات غلط در خصوص کاربرد تسلیحات شیمیایی در سوریه را پیگیری می کند، اما در حال حاضر هیچگونه مدرکی دال بر کاربرد اینگونه تسلیحات در اختیار ندارد.  

منینگ در واکنش به اظهارات «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه که گفته بود مسکو تلاش و فعالیت در زمینه نشر اخبار و اطلاعات غلط در خصوص استفاده ادعایی از تسلیحات شیمیایی [در سوریه] را پیش بینی می کند؛ گفت: «ما در حال حاضر هیچ مدرک و گواهی دال بر کاربرد تسلیحات شیمیایی در سوریه در اختیار نداریم».

مدیر بخش مطبوعاتی پنتاگون در ادامه افزود: «ما این گزارشها را دیده ایم. ما از نزدیک این گزارشها را تحت نظر خواهیم داشت و هرگونه کاربرد تسلیحات شیمیایی علیه مردم سوریه را محکوم می کنیم».

گفتنی است که وزیر دفاع روسیه روز یکشنبه اظهار داشت که سران شبه نظامیان در سوریه برای متهم ساختن دولت قانونی دمشق به کاربرد تسلیحات شیمیایی، سعی می کنند با استفاده از مواد سمی در ناحیه تحت محاصره غوطه شرقی، احساسات را [علیه دولت بشار اسد] تحریک نمایند.

نظر شما