شناسهٔ خبر: 24264038 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرآنلاین | لینک خبر

عضو فراکسیون امید: عامل حصر خود احمدی‌نژاد بود، مردم فریب او را نمی‌خورند/ قول رفع حصر در ابهام

سیاست > مجلس - ایلنا نوشت: عضو فراکسیون امید مجلس نامه اخیر احمدی‌نژاد را فرار رو به جلوی او دانست و گفت: مردم او را خوب می‌شناسند و فریب کارهایش را نمی‌خورند.

صاحب‌خبر -

قاسم میرزایی نیکو در حاشیه مراسم ترحیم احترام‌السادات نواب صفوی مادر زهرا رهنورد، در مورد اظهارات اخیر غلامرضا حیدری نماینده مردم تهران مبنی بر اینکه رفع حصر تا عید صورت می‌گیرد، گفت: از سوی برخی مسئولان قول‌هایی به ما داده شده و بخشی از فضا هم باز شده است.

نماینده مردم دماوند با اشاره به برگزاری این مراسم ترحیم گفت: مراسم امروز نیز با درایت و عقلانیت تشکیل شده و هیچ اتفاقی هم نیفتاده و نخواهد افتاد و امیدوارم شاهد بهبود فضا باشیم.

عضو کمیسیون شوراها در مورد نامه اخیر احمدی‌نژاد به رهبر معظم انقلاب نیز اظهار کرد: احمدی‌نژاد در حال فرار رو به جلو است. به طور مثال عامل حصر خود احمدی نژاد بوده و اکنون می‌خواهد زیر بار آن نرود و برای این کار دم از آزادی می‌زند. چرا آن موقع این حرف‌ها را نمی‌زد و چرا در مورد هزار و یک اتفاق دیگر سکوت کرد؟ مردم او را خوب می‌شناسند و فریب کارهایش را نمی‌خورند.

تاکنون هیچ مسئولی وعده‌ای درخصوص رفع حصر بیان نکرده است

علیرضا رحیمی نیز دیگر عضو فراکسیون امید در کانال تلگرامی خود نوشت: رفع حصر مطالبه‌ای فراگیر و قابل توجه است که علاوه بر شخصیت‌های سیاسی و اجتماعی و رسانه ها از مجلس دهم نیز این مطالبه به دفعات بیان و شنیده شده است.

اینکه چقدر برگزاری جلسات کمیته پیگیری رفع حصر موثر بوده و چه میزان به وعده‌های بی‌پشتوانه می‌توان امید بست موضوعی است که دوستان مذاکره کننده باید ارزیابی واقعی از آن داشته باشند.

اخیرا برخی نمایندگان پرتلاش و با انگیزه و دلسوز مجلس از رفع حصر در نوروز سخن گفته‌اند. استناد سخن این عزیزان، استنباط و برداشت شخصی‌شان از مجموعه قرائن و مذاکرات انجام شده و بعضا نیز وعده‌های کلی و اجمالی که در بیان خصوصی برخی مسئولان امنیتی وجود داشته بوده است.

تا کنون هیچ مسئول امنیتی یا قضایی تصمیم یا وعده‌ای را درخصوص رفع حصر بیان نکرده است و اگر عزم و اراده جدی در این خصوص وجود داشته باشد اعلام آن بطور مستقیم از مسئولان ذیربط انتظار است.

روشن است که نمی‌توان به حواله کرد وعده‌های تکراری و بی‌عمل برخی مسئولان در مذاکرات خصوصی وعده قطعی رفع حصر در نوروز را به مردم منتقل کرد.

همان دیدگاهی که خرید هواپیماهای ایرباس و بوئینگ را برای رفاه و امنیت جانی مردم برنمی‌تابد و آن را هدر دادن بودجه کشور می‌داند، رفع حصر را نیز عاملی ضد امنیت ملی و خلاف مصلحت کشور تلقی می‌کند وحال آنکه هر دو دیدگاه با واقعیات عینی جامعه فاصله مریخی دارند.

27215

نظر شما