شناسهٔ خبر: 24262846 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرآنلاین | لینک خبر

کشف سلاح گرم از خانه تیمی اوباش خیابان پاسداران/ هیچکدام از آشوبگران تهرانی نبودند

سیاست > مجلس - تسنیم نوشت: یک عضو کمیسیون امنیت ملی اعلام کرد که در خانه تیمی اوباش خیابان پاسداران تهران مقادیری سلاح گرم کشف شده است.

صاحب‌خبر -

ابوالفضل حسن بیگی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اغتشاشات اخیر در خیابان پاسداران تهران، گفت: اولین نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد این است که دراویش آمادگی ایجاد ناآرامی را نداشتند.

وی افزود: آقای نورعلی تابنده در یک هفته گذشته بارها اعلام کرده بود گروهی که با انواع سلاح سرد در اطراف خانه او حضور دارند منتسب به وی نیستند و از آنها خواسته بود که هر چه سریع‌تر به شهرستان محل زندگی خود بازگردند. آنها شامل افراد افراطی و جداشده از دراویش گنابادی هستند که هم اکنون تعدادی از آنها در قم،‌ تعدادی در بروجرد و تعدادی دیگر در مناطقی از شیراز زندگی می‌کنند. این گروه به صراحت اعلام می‌کنند که جمهوری اسلامی را قبول نداشته و ارتباطشان با رژیم صهیونستی را نیز هیچگاه انکار نکرده‌اند.
حسن بیگی ادامه داد: این گروه نه تنها خود را جزو جمعیت دراویش نمی‌دانند بلکه خود را گروه تجزیه شده از دراویش معرفی می‌کنند.

به گفته عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در اغتشاشات اخیر علاوه بر گروه‌‌‌های افراطی وابسته به دراویش،‌ عناصر وابسته به ضدانقلاب صحنه‌گردان ناآرامی‌های خیابان گلستان هفتم پاسداران بودند و با همکاری‌ برخی سرویس‌های جاسوسی، تعداد زیادی سلاح گرم را در یک خانه تیمی جاسازی کرده بودند تا با بالا گرفتن اغتشاشات،‌ این درگیری‌ها را تبدیل به عملیاتی مسلحانه کنند که این موضوع با هوشیاری نیروهای امنیتی و سریازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی و خنثی شد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، همچنین در گفتگو با ایرنا با بیان اینکه هدایت عملیات خیابان پاسداران تهران از خارج کشور بوده است،گفت: لازم است قوه قضاییه با اخلال گران محکم برخورد کند تا امنیت داخل و وجهه بین المللی ما زیر سوال نرود. پیشنهاد ما به قوه قضاییه این است که آشوبگران را در تلویزیون معرفی کنند و بگویند از کجا آمده اند؛ در این قضیه نباید هیچ مماشاتی صورت بگیرد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: هدایت عملیات آشوب خیابان پاسداران تهران و برنامه ریزی آن صد در صد خارج از کشور بوده و کسانی که آمدند اصلا نمی دانند که 'درویش' یعنی چه؟ نه عقیده آنها را قبول دارند و نه مذهب آنها را می شناسند.
حسن بیگی در پایان گفت: افرادی که دستگیر شدند هیچ کدام تهرانی نبودند که موضوع در مرحله تحقیق و تفحص است.
27215

نظر شما