شناسهٔ خبر: 24255459 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

پیروزی شیرین بلندقامتان بسکتبال ایران در دمای منفی 14 درجه

تهران- ایرنا- تیم ملی بسکتبال کشورمان در پنجره دوم انتخابی جام جهانی در آستانه مقابل قزاقستان به برتری رسید.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا از فدراسیون بسکتبال، دیدار ایران و قزاقستان در پنجره دوم انتخابی جام جهانی بسکتبال از ساعت 17:30 روز پنجشنبه در سالن ساریارکا ولودروم شهر آستانه، پایتخت قزاقستان آغاز شد.
تیم ایران در این مسابقه با ترکیب مشایخی، جمشیدی، نیکخواه بهرامی، کاظمی و حدادی وارد میدان شد و حدود دو دقیقه ابتدایی کوارتر اول دو تیم در امتیاز آوری موفق بودند و با وجود اینکه نخستین امتیاز را قزاق ها کسب کردند، اما محمد جمشیدی سه امتیازی زد و ایران را پیش انداخت.
نفوذهای صمد که پس از دو سال به تیم ملی بازگشته بود بی اثر بود و به نوعی سبد قزاق ها با ایران مشکل داشت و توپ ها به گل تبدیل نمی شد.
قزاق ها 13 بر 8 هم پیش افتادند، اما اواخر کواتر فول گل مشایخی و امتیازهای ارسلان باعث شد ایران 16 بر 15 به برتری برسد.
کوارتر دوم را بازیکنان ایران بهتر آغاز کردند و ارسلان کاظمی بهترین بازیکن ایران در این کوارتز بود و اسلم دانک فوق العاده او روحیه مضاعفی به ملی پوشان داد.
در ادامه بازی، اختلاف به سود ایران بیشتر شد و با نتیجه 32 بر 22 به پایان رسید.
کوارتر سوم را قزاق ها با امتیاز آغاز کردند و در همان ابتدا اختلاف را به حداقل رساندند اما دو توپ ربایی پیاپی بازیکنان ایران اختلاف را باز هم بیشتر کرد. در دقیقه پایانی حدادی جای خود را به حسن زاده داد تا پس از 19 دقیقه تعویض شود.
نیکتاش هم برای اولین بار در این بازی به جای ارسلان وارد میدان شد تا در نهایت 15بر 14 و در مجموع 47 بر 36 به سود ایران خاتمه پیدا کند.
کوارتر چهارم را ایران طوفانی آغاز کرد و قزاق ها هم توانی برای رویارویی نداشتند و اختلاف هر لحظه بیشتر می شد، 3 دقیقه مانده بود که پس از 5 امتیاز پیاپی قزاق ها، شاهین طبع درخواست وقت استراحت کرد.
در ادامه بازی کامل در اختیار ایران بود و در پایان هم این بازی نفسگیر با نتیجه 75 بر 54 به سود بلندقامتان کشورمان به پایان رسید.
ایران یکشنبه هفته آینده در تهران مقابل عراق به میدان خواهد رفت.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید
ورزشی ** 1528 ** 9118 **1055

انتهای پیام /*

نظر شما