شناسهٔ خبر: 24255296 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

اردبیل|‌جشنواره بازی‌های محلی و فکری کودکان در اردبیل برگزار شد‌

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل گفت: نخستین جشنواره بازی‌های محلی و فکری با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با بازی‌های بومی استان اردبیل برگزار شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، هاجر جمادیه ظهر امروز در حاشیه جشنواره بازی‌های محلی و فکری کودکان و نوجوانان در اردبیل با اشاره به اینکه در حال حاضر 65 هزار کودک در استان اردبیل عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستند اظهار داشت: در حال حاضر 65 هزار کودک اردبیل عضو کانون  پرورش فکری کودکان و نوجوانان هستند که در این کانون مهم‌ترین محور ما آموزش فرهنگ بومی برای غنای تربیتی کودکان و نوجوانان است که امروز در همین رابطه شاهد برگزاری نخستین جشنواره بازی‌های محلی و بومی و فکری کودک و نوجوان در استان اردبیل هستیم.

وی با بیان اینکه این جشنواره با شرکت کودکان و نوجوانان در دو بخش استانی و شهرستانی برگزار شد افزود: در مرحله شهرستانی که با شرکت اعضا 24 مرکز استان برگزار شده بود 8 مرکز منتخب به مرحله استانی راه یافته و در این جشنواره شرکت کرده‌اند که هدف از برگزاری این جشنواره آشنایی کودکان و نوجوانان با هویت ملی و اخلاق و فرهنگ ایرانی اسلامی است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل تصریح کرد: این اقدامات با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی و تربیت کودکان انجام می‌شود که خوشبختانه هم‌اکنون در استان اردبیل به شرایط مطلوبی دست یافته‌ایم و توانسته‌ایم نسبت به آموزش فرهنگ بومی در استان اقدامات مناسبی انجام دهیم که تلاش مسئولان مربوطه در این زمینه شایسته قدردانی است.

جمادیه ضمن تاکید بر نقش خانواده‌ها در تربیت فرزندان و آشنایی آنان با فرهنگ و آداب بومی و محلی گفت: خانواده‌ها باید نسبت به معرفی آداب و رسوم و فرهنگ بومی به فرزندان خود اقدام کنند که به طور حتم آموزه‌های صحیح تربیتی و بومی در کاهش آسیب‌پذیری کودکان تاثیرگذاری بالایی خواهد داشت.

وی اظهار کرد: معرفی آئین‌های سنتی و بومی کشورمان به کودکان نیز از مهم‌ترین اقداماتی است که باید مورد توجه واقع شود و در این زمینه معرفی آئین‌های شب یلدا برای ما حائز اهمیت بسیار است و برگزاری برنامه‌های پرمحتوا در این ایام امری ضروری است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل ادامه داد: آموزش اصول شهروندی به کودکان با هدف دستیابی به شهری پیشرفته از مهم‌ترین اهدافی است که به دنبال آن هستیم و در این زمینه نیاز است مسئولان فرهنگی و مربیان آموزشی از مهدکودک‌ها و مدارس ابتدایی در این راستا تلاش کنند.

انتهای پیام/

نظر شما