شناسهٔ خبر: 24247346 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

شرایط جدید مجلس برای افراد تحت پوشش بیمه سلامت + جرئیات

نمایندگان مجلس شرایط جدیدی برای بیمه‌شدگان بیمه سلامت تعیین کردند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(پنجشنبه، سوم اسفند) پارلمان و در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه 97،با اکثریت آراء، بند (الف) تبصره (17) لایحه بودجه 97 را تصویب کردند.

طبق بند (الف) تبصره (17) لایحه بودجه 97، به منظور رعایت عدالت در سلامت و پایداری منابع، در سال 1397 ارائه بسته خدمات بیمه پایه تعریف شده برای کلیه اقشار که براساس آزمون وسع به‌ صورت رایگان تحت پوشش بیمه پایه سلامت قرار می‌گیرند، حتی‌الامکان از طریق نظام ارجاع، پزشک خانواده و در مراکز دانشگاهی خواهد بود. بهره‌مندی از سطح خدمات بالاتر اعم از خدمات ارائه‌ شده در مراکز غیردولتی و بیشتر از بسته خدمات بیمه پایه تعریف‌ شده فوق‌الذکر، مستلزم مشارکت مالی بیمه‌شدگان در پرداخت حق سرانه بیمه خواهد بود.

همچنین در متن بند (ب) تبصره (17) لایحه بودجه 97 آمده است: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف است حداکثر ظرف مدت سه‌ ماه پس از ابلاغ این قانون، راهنمای بالینی برای حداقل دویست مورد از پرهزینه‌ترین خدمات را تهیه و به کلیه مراکز ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی درمانی و سازمان‌های بیمه‌گر جهت اجرا، ابلاغ کند.

انتهای پیام/

نظر شما