شناسهٔ خبر: 24245004 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: مشرق | لینک خبر

جواد منافی در گفت و گو با مشرق:

باخت پرسپولیس از السد اتفاقی نبود/آقای برانکو! مسی را هم اینگونه یارگیری نمی‌کنند!

پیشکسوت پرسپولیس گفت:قرار دادن دو هافبک دفاعی برای مهار ژاوی؟! اصلا با عقل جور درنمی آید. الان در فوتبال روز دنیا مسی را هم با این روش یارگیری نمی کنند.

صاحب‌خبر -

سرویس ورزش مشرق – پرسپولیس در دومین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا شکست سنگینی در دوحه قطر مقابل السد خورد تا شوک بزرگی به این تیم و البته هوادارانش وارد شود. تیمی که در مسابقات لیگ برتر با اختلاف در صدر جدول است و در آستانه رقم زدن رکوردی تازه برای فوتبال ایران (قهرمانی در دو فصل ظرف یکسال) با این شکست شرایط خوب هفته اولش مقابل نسف قرشی را هم زیر سئوال برد.

جواد منافی در گفت و گو با مشرق، درباره دیدار السد پرسپولیس حرف زد که متن صحبتهایش در ادامه می آید:

جواد منافی معتقد است باخت پرسپولیس از السد اتفاقی رخ نداده است

*پرسپولیس روحیه برد نداشت!

نمی دانم تیم چرا با این وضعیت وارد زمین شده بود! تیمی که مشخص بود به لحاظ روحی روانی کاملا خراب است! کاملا دور از شرایط آرمانی که در بازی هفته اول از پرسپولیس سراغ داشتیم. پرسپولیس اصلا خوب بازی نکرد.

*فاصله دو تیم 3 گل نبود

السد تیم خوبی است ولی نه در آن حد که به تیم صدرنشین لیگ برتر ایران 3 گل بزند! پرسپولیس اصلا نباید رودرروی این حریف تا این اندازه دست و پا بسته بازی می کرد!

*میانه زمین را دادیم

بزرگترین ضعف تیم این بود که درمیانه زمین کاری نکردیم. در دفاع هماهنگی لازم بین مدافعان دیده نشد. دروازه بان تیم تمرکز نداشت و از همه بدتر در خط هافبک اصلا خوب نبودیم. اینقدر که مهاجمان تیم هیچ توپی دریافت نمی کردند تا از آن استفاده کنند!

دو هافبک دفاعی پرسپولیس مأمور مهار ژاوی بودند که کمکی به حملات تیمشان نکردند

*مسی را هم اینگونه یارگیری نمی کنند

قرار دادن دو هافبک دفاعی برای مهار ژاوی؟! اصلا با عقل جور درنمی آید. الان در فوتبال روز دنیا مسی را هم با این روش یارگیری نمی کنند. چون عملا هر دو هافبک دفاعی تیم را از بازی خارج کرده بودیم. برای همین فورواردهای مان اصلا تغذیه نمی شدند.

*چپ و راست ضعیف!

نمی دانم چرا در بال های چپ و راست هیچ هماهنگی دیده نمی شد! هر دو بازیکن ما 50 درصد کارآیی همیشگی شان را نداشتند و برای همین هم مهاجمان توپی دریافت نکردند.

*مسلمان کجا بود؟

لطفا برانکو دلیل بازی ندادن به محسن مسلمان را به ما هم بگوید. چطور ممکن است بهترین پاسور لیگ برتر را داشته باشید ولی او را بازی ندهید؟ اصلا نمی توان این موضوع را درک کرد. البته ما در تیم نیستیم ولی این برای چندمین بار پیاپی است که این بازیکن از ترکیب تیم دور می شود.

بسیاری از پیشکسوتان پرسپولیس خواهان توضیح بیشتر برانکو برای باخت به السد قطر شدند

*برانکو توضیح بدهد

قطعا برای این اتفاقات باید توضیحی وجود داشته باشد. اینکه تیم 3 – 0 عقب است و ما نیاز داریم یک فوروارد اضافه شود تا السد را تحت فشار بگذاریم ولی احمد نوراللهی به زمین می رود! برانکو باید در این باره توضیح بدهد. شاید اتفاقی رخ داده که ما از آن بی خبریم.

*ارسال کورکورانه؟

برانکو دوست دارد با دو هافبک دفاعی بازی کند ولی در این بازی اینقدر به کمال کامیابی نیا دستور داده شده بود جلو نرود عملا هیچ حرکتی از وسط نداشتیم و او را هرگز در پشت 18 قدم حریف ندیدیم. از دو جناح کناری هم ارسال های کورکورانه را می دیدیم که همه را دروازه بان السد و مدافعان می زدند!

*کدام بازیکن بی تجربه بود؟

پرسپولیس با همین نفرات تا چند ماه پیش به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسید و این توجیه که بازیکنان استرس لیگ قهرمانان داشتند را هم نمی توان پذیرفت. در این پرسپولیس بازیکنی سراغ دارید که تحت تأثیر نام حریف قرار گرفته باشد؟

*استقلال خوزستان هم خطرناک شد!

با این روحیه و این شکست قطعا تیم در وضعیت روحی بدی قرار می گیرد. حالا بازی با استقلال خوزستان که به خودی خود سخت به نظر می رسید سخت تر هم خواهد شد. تأثیر این شکست باید هرچه زودتر از تیم و روحیه بازیکنان بیرون برود.

نظر شما