شناسهٔ خبر: 24217338 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرآنلاین | لینک خبر

حرکت کلاه‌سبزهای ارتش به سمت محل اجساد هواپیما/ منطقه صعب‌العبور و شرایط جوی نامساعد است

سیاست > نظامی - میزان نوشت: فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: هم‌اکنون کلاه‌سبز‌های تیپ ۶۵ نیرو مخصوص نزاجا، با فرماندهی میدانی امیر «نوذر نعمتی» جانشین نیروی زمینی ارتش، با سازماندهی مناسب و تجهیزات پیشرفته، در حال حرکت برای رسیدن به محل اجساد سانحه هوایی در ارتفاعات دنا هستند.

صاحب‌خبر -

امیر «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش، با اشاره به آخرین اقدامات نیروی زمینی ارتش برای پیدا کردن و انتقال اجساد حادثه سقوط هواپیمای مسافربری «اِی تی آر» اظهار کرد: هم‌اکنون کلاه‌سبز‌های تیپ ۶۵ نیرو مخصوص نزاجا، با فرماندهی میدانی امیر «نوذر نعمتی» جانشین نیروی زمینی ارتش، با سازماندهی مناسب و تجهیزات پیشرفته، در حال حرکت برای رسیدن به محل اجساد سانحه هوایی در ارتفاعات دنا هستند.

وی با بیان اینکه کلاه‌سبز‌ها تیپ ۶۵ نوهد حدودا تا یک ساعت و نیم دیگر (ساعت ۱۴)، به محل اجساد این سانحه هوایی خواهند رسید، گفت: نیروهای‌مان زبده و کارآزموده هستند و تجهیزات‌مان نیز برای انتقال اجساد کافی است.

امیر حیدری ادامه داد: به لحاظ شرایط جغرافیایی، امکان فرود هلی کوپتر در محل سقوط هواپیما وجود ندارد.

همه یگان ها در تلاش هستند که هرچه سریعتر عملیات جستجو به نتیجه برسد


همچنین باشگاه خبرنگاران جوان نوشت:

امیر سرتیپ شاهین تقی‌خانی سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران، درباره آخرین اقدامات ارتش برای جستجو و پیدا کردن لاشه هواپیمای تهران_ یاسوج، اظهار کرد: پس از اعلام موقعیت دقیق لاشه هواپیمای ATR72 شرکت‌ آسمان در ارتفاع 4000 متری و محدوده نقول تیم‌های تکاور نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیشروی زمینی خود را به سمت محل اعلام شده آغاز کردند.

سخنگوی ارتش ادامه داد: تیم‌های تکاور ارتش شامل کوهنوردان و نیروهای مخصوص به سمت نقطه مورد نظر حرکت کردند، البته رسیدن به منطقه مورد نظر به دلیل صعب‌العبور بودن کار نسبتا سختی است.

وی ادامه داد: از سوی مقابل بالگردهای هوانیروز با پرواز در نقطه اعلام شده در حال بررسی امکان هلی‌بورن نیروها هستند؛ امکان دارد کار هلی‌بورن کمی دشوار باشد، اما جانشین فرمانده نیروی زمینی و فرمانده هوانیروز و چندتن از فرماندهان پایگاه‌های نیروی هوایی با گشت‌های هوایی در حال بررسی امکان این کار هستند، ممکن است کار هلی‌بورن دشوار باشد.

تقی‌خانی تصریح کرد: امیدواریم با وجود اینکه منطقه صعب‌العبور است و شرایط جوی نامساعد اما تیم‌های زمینی هرچه سریعتر خود را به نقطه اعلام شده برسانند.

سخنگوی ارتش با بیان اینکه پس از اعلام سقوط هواپیمای تهران_ یاسوج تیم‌های ارتش به سمت منطقه سقوط حرکت کردند، افزود: امروز با بهتر شدن شرایط جوی تعدادی از جنگنده‌های RF4 و F14 نیروی هوایی از پایگاه‌های اصفهان و شیراز برای شناسایی و کمک به روند جست‌جو و عکسبرداری هوایی چندین سورتی پرواز انجام دادند.

وی ادامه داد: در کنار این پرنده‌ها پایگاه هوانیروز ارتش در اصفهان به صورت دائم فعال بوده و بالگردهای خود را به منطقه اعزام کرده تا منطقه مورد نظر را مورد جستجو و فرماندهان و مسئولین ستاد بحران را در مناطق مستقر کند.

تقی‌خانی ادامه داد: در حال حاضر تیم‌های تکاور، پهپادها، بالگردها و جنگنده‌های ما در منطقه حضور دارند و طی آخرین اطلاعاتی که از منطقه به دست ما رسید نشان از این داشت که اتحادی بسیار خوب بین نیروهای عمل کننده و امدادی وجود دارد؛ همه یگان‌ها دست به دست هم دادند تا هرچه سریعتر عملیات جستجو به نتیجه برسد.
29215

 

نظر شما