شناسهٔ خبر: 24205477 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

همدان|یادواره ۳۲۷ شهید فرماندهی انتظامی همدان برگزار ‌شد

یادواره ۳۲۷ شهید فرماندهی انتظامی استان همدان همزمان با وداع با پیکر شهید عبدالرضا حیدری برگزار شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، پیش از ظهر امروز یادواره 327 شهید فرماندهی انتظامی استان همدان همزمان با وداع و تشیع پیکر شهید عبدالرضا حیدری در حسینیه امام(ره) همدان برگزار شد.

یادواره 327 شهید فرماندهی انتظامی استان همدان با حضور آیت‌الله سید مصطفی موسوی اصفهانی نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری، سردار مظاهر مجیدی فرمانده سپاه انصارالحسین استان، سردار بخشعلی کامرانی صالح فرمانده انتظامی، فرماندار همدان، فرمانده پایگاه نوژه، قشر عظیمی از نیروهای انتظامی استان و مردم دارالمومنین و دارالمجاهدین همدان درحالی که معطر به وجود شهید تازه تفحص شده شهید عبدالرضا حیدری بود برگزار شد.

پیکر مطهر شهید تازه تفحص شده نیروی انتظامی که در منطقه زبیدات عراق تفحص شده بود درحالی که عصر روز گذشته با استقبال باشکوه مردم دارالمومین و دارالمجاهیدن وارد همدان شد امروز در یادواره 327 شهید فرماندهی انتظامی استان بر روی دوش مسئولان و مردم تشیع شد.

پیکر مطهر شهید عبدالرضا حیدری چندی پیش در جریان تفحص پیکرهای مطهر شهدا توسط کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح تفحص و شناسایی شد.

این شهید معزز از شهدای مفقودالجسد ناجا استان همدان است که در 21 تیرماه 67 در منطقه زبیدات عراق دلاورانه جنگید و ردای سرخ شهادت را بر تن کرد.

خبر بازگشت و شناسایی پیکر مطهر این شهید صبح روز جمعه 27 بهمن ما با حضور نماینده امور ایثارگران ناجا و جمعی از مسئولان و فرماندهان ناجا به خانواده وی اطلاع داده شد.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در 22 بهمن ماه امسال جهانیان مشاهده کردند که در چهلمین سال پیروزی انقلاب مردم نظام جمهوری اسلامی ایران آماده محافظت و نگهبانی از انقلاب هستند، اظهار داشت: در چنین نظامی که مردم با بصیرت آن همواره برای دفاع از ارزش‌ها در صحنه‌های مختلف حضور دارند و رهبری آن را مجتهدی عارف و وارسته و آشنا به مسایل دینی و سیاسی جهان به عهده دارد خدمت کردن سبب افتخار است.

وی با تأکید بر اینکه نیروی‌های نظامی و انتظامی، سپاه، بسیج و دیگر نهادها در راستای حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی و تقویت نظام قدم بر می‌دارند، افزود: بایستی از خادمان نظام جمهوری اسلامی ایران که برای حفظ نظام تا پای جان استقامت و جان خود را نثار می‌کنند تشکر و به خانواده‌های آن‌ها برای تبریک چنین فرزندان با بصیرتی که در صحنه‌های مختلف حضور دارند تبریک گفت.

سید مصطفی موسوی اصفهانی با اشاره به اینکه از جهتی نیز باید به خانواده شهدا به دلیل از دست دادن چنین عزیرانی که می‌توانستند در نظام جمهوری اسلامی ایران خدمت‌گذار باشند تسلیت، بیان کرد: شهدا اگر بودند می‌توانستند در مراحل متعددی از جامعه کمک بزرگی برای نظام و تقویت انقلاب باشند.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در قران کریم در آیات تعددی در تشویق به جهاد و شهادت طلبی اشاره شده است، تأکید کرد: از جمله این آیات می‌توان به آیه 110 سوره توبه اشاره کرد که خداوند از مومنان نفس، جان و حیات دنیوی آن‌ها را خریداری می‌کند.

موسوی اصفهانی با تأکید بر اینکه شرط اول برای جهاد در راه خدا ایمان است و شهدا به نور ایمان مزین بودند که توانستند تا پای جان از ارزش‌های خود دفاع کنند، ابراز کرد: شهدا در دوران انقلاب به حضور امام راحل و مقام معظم رهبری می‌رسیدند و با اشک چشم از آن‌ها دعای و طلب شهادت می‌کردند.

فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به اینکه امروز همزمان با برگزاری یادواره 327 شهید فرماندهی انتظامی استان شاهد وداع و تشیع پیکر شهید عبدالرضا حیدری هستیم، اظهار داشت: در چند روز گذشته 14 شهید در منطقه زبیدات تفحص شدند که یکی از آن‌ها شهید عبدالرضا حیدری شهید معزز همدانی بود.

سردار بخشعلی کامرانی صالح با اشاره به اینکه پدر شهید حیدری پس از 26 سال انتظار برای دیدار فرزند از دنیا رفتند، افزود: امروز شاهد هستیم که شهدا با نثار خون خود ضامن انقلاب اسلامی و امنیت ما هستند.

انتهای پیام/ ع

نظر شما