شناسهٔ خبر: 24131201 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: حوزه | لینک خبر

شاعر جوان آیینی:

استقامت و بصیرت فاطمی را در قالب شعر برای مخاطب ترسیم کنیم

حوزه/ شاعر جوان آیینی اهل قم گفت: ما باید از قالب و ابزار شعری برای تبیین هر چه بهتر صبر و استقامت و بصیرت فاطمی ، استفاده کنیم.

صاحب‌خبر -

رضا یزدانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حوزه ضمن تسلیت فرارسیدن ایام فاطمیه ابراز داشت: ماجرای شهادت حضرت زهرا (س) و مظلومیت آن بانوی بی همتا و نیز امیرالمومنین (ع) مسیر جامعه اسلامی را تغییر داد؛ مسیری که می توانست با امامت علی (ع) قافله امت اسلام را به مقصدی که شایسته آن بود ، می رساند.

وی همچنین افزود: از این منظر وظیفه کسانی که می‌توانند با کلام و هنر و رسانه هایی که در اختیار دارند، این است که به تبیین حساسیت این اتفاق ها، عوامل و علل و نتیجه آن بپردازند.

این شاعر جوان قمی ادامه داد: به خصوص این مساله باید به درستی از طریق شعر و ادبیات برای مخاطب تبیین شود که حقیقتاً سخن و خواسته حضرت زهرا (س) در آن شرایط چه بود که تا پای جای پای آن هدف ایستاده و مظلومانه به شهادت رسیدند.

وی تاکید کرد: از این حیث بنده معتقدم که اگر شاعر آیینی به طور خاص، به بررسی این مسائل بپردازد و صرفا به بیان روضه و مصیبت در اثرش اکتفا نکند بلکه با نگاهی تحلیلی به این اتفاق های تاثیرگذار،  اثر هنری خلق کند، در راهی قدم برداشته که ائمه معصومین(ع) در طی ۲۵۰سال حیات نورانی خود حرکت کردند.

۳۱۳/۸

نظر شما