شناسهٔ خبر: 24131200 - سرویس گوناگون
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه جام جم | لینک خبر

تلفن بزنید خشم‌تان را خالی کنید!

آیا می‌دانستید در آلمان خط تلفنی وجود دارد که مردم می‌توانند هنگام عصبانیت با تماس گرفتن با این خط، به زمین و زمان فحش و ناسزا بگویند و عصبانیت خود را تخلیه کنند.

صاحب‌خبر -

به گزارش عصر ایران، دو کارآفرین آلمانی در سال 2012 ایده ابتکاری راهاندازی یک خط تلفن برای کنترل و تخلیه خشم را به مورد اجرا گذاشتهاند و حالا شهروندان آلمانی میتوانند در صورت عصبانیت با پرداخت هزینه 5/1 یورو در دقیقه با اپراتورهای این خط تماس گرفته و با آنها صحبت کنند و خشم خود را به هر شکلی با گفتن عبارات ناسزا به این و آن تخلیه کنند.

دو مرد آلمانی به نامهای «رالف شولتی» و «الکساندر براندنبورگ» که کارمند یک شرکت
اطلاع رسانی هستند در تجربه شخصی خود در کارشان با مواردی از خشم و عصبانیت مراجعانشان مواجه شده و ایده تاسیس یک خط تلفن برای درددل مردم عصبانی به ذهنشان رسیده و این ایده را پس از مشورت با روانشناسان و اهل فن به مورد اجرا گذاشتهاند.

این خط تلفن که «دفتر تخلیه خشم» نام دارد هفت روز هفته و به صورت 24 ساعته فعال است و اپراتورهای آن با لحنی همدردانه با تماسگیرندگان صحبت کرده و با آنها همراهی میکنند.

مثلا اپراتورها به تماسگیرندگان عصبانی میگویند: «این سومین مورد مشابهی است که امروز داشتهایم. دلیل ناراحتی شما فقط همین است یا چیز دیگری هم هست؟»

رالف شولتی 46 ساله یکی از بانیان این خط تلفنی به خبرگزاری رویترز گفته است: «ما مردم عصبانی را قضاوت نمیکنیم. عصبانیت گاهی اتفاق میافتد و طبیعی است. با این خط تلفن شما میتوانید خشم خود را بدون عواقب تخلیه کنید. اگر شما در کارتان عصبانی شوید شما این عصبانیت را به خانه برده و روی همسرتان تخلیه میکنید در حالی که او مقصر عصبانیت شما نیست.»

نظر شما