شناسهٔ خبر: 24130968 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری صدا و سیما | لینک خبر

گوترش: عراق در جلب اعتماد جامعه بين المللي موفق عمل کرده است

صاحب‌خبر -

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما، به نقل از شبکه تلويزيوني العراقيه؛ دبير کل سازمان ملل گفت: دولت و ملت عراق در جلب اعتماد بين المللي براي حمايت از خود موفق عمل کرده است و در مسير صحيحي قرار دارد.
آنتونيو گوترش دبير کل سازمان ملل متحد در نشست خبري پس از پايان جلسات کنفرانس بين المللي کويت براي بازسازي عراق گفت: جامعه بين المللي تأييد مي کند که عراق در مسير صحيح براي برقراري ثبات و بازسازي قرار دارد و از شجاعتي که مردم عراق در جريان شکست داعش از خود نشان دادند تشکر مي کند. مردم عراق از خود و همه ما دفاع کرد، چرا که تروريسم يک پديده بين المللي است. اين اعتماد و تأييد بين المللي، شرايط و زمينه را براي دولت عراق فراهم مي کند تا بتواند برنامه بازسازي کشور را با موفقيت پيگيري کند و اين مسئله به جامعه بين المللي اطمينان مي دهد که خود را براي حمايت از مردم عراق آماده کند.

گوترش افزود: همچنين بايد از کمک ها و حمايت هاي ارائه شده به سازمان ملل براي اجراي طرح هاي اين سازمان و به ويژه طرح برقراري ثبات و بازسازي عراق تشکر کنم. اين طرح تلاش مي کند هماهنگي و همکاري لازم را براي دفاع از دولت عراق در راستاي بهبود اوضاع اقتصادي در اين کشور سازمان دهد. به عنوان نمونه بايد ذکر کنم ما 700 طرح را در شهر موصل در دست اجرا داريم که ده هزار عراقي در خلال آن با ما همکاري مستقيم دارند. اين مسئله نشان مي دهد که جامعه بين المللي بايد به خاطر حمايت از دولت و ملت عراق و تضمين موفقيت کامل برقراري ثبات در اين کشور آماده باشد. بار ديگر به دولت عراق براي کسب موفقيت در زمينه جلب اعتماد جامعه بين المللي تبريک مي گويم.

نظر شما