شناسهٔ خبر: 24129736 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرآنلاین | لینک خبر

واکنش حسین معززی‌نیا به نقل قول‌های جعلی از شهید آوینی پس از صحبت‌های حاتمی‌کیا در جشنواره فجر/ عکس

فرهنگ > سینما - حسین معززی‌نیا، منتقد سینما و روزنامه‌نگار، نسبت به انتشار جملات جعلی منتسب به شهید آوینی در شبکه‌های اجتماعی واکنش نشان داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حسین معززی‌نیا، درباره انتشار نقل قول‌های جعلی از شهید آوینی پس از ماجرای صحبت‌های حاتمی‌کیا در اختتامیه جشنواره فجر، توضیحاتی را ارائه کرد.

این منتقد سینما در پستی اینستاگرامی نوشت: در قیل و قالی كه این روزها در پی صحبت‌های ابراهیم حاتمی‌كیا در اختتامیه‌ جشنواره‌ فجر بر پا شده است و نفر به نفر ملت ایران خودشان را موظف می‌دانند موضع‌شان را اعلام كنند، عده‌ای هم مشغول چسباندن دوباره‌ نام «آوینی» و «حاتمی‌كیا» شده‌اند. از ساختن تركیباتی مثل «آوینی زمانه» و «ابراهیم آوینی» تا انتشار وسیع مجموعه جملاتی كه این‌طور شروع می‌شود: «فحش اگر بدهند آزادی بیان است، جواب اگر بدهی بی‌فرهنگی است...» و این‌طور تمام می‌شود: «حزب اللهی بودن را با همه تراژدی‌هایش دوست دارم / سید مرتضی آوینی» بنده كاری به حقانیت طرفین این دعوا ندارم و نیز علاقه‌ای به توضیح عقیده‌ام درباره‌ وقایع رخ داده. فقط می‌خواهم به آنها كه مریض نیستند و برای چاقوكشی فرهنگی وارد میدان نشده‌اند یادآوری كنم این جملات متعلق به سیدمرتضی آوینی نیستند و سراپا جعلی‌اند. ارتباط و نسبت میان حاتمی‌كیا و آوینی بر اساس نوشته‌های باقی‌مانده از آوینی كه هر كدام در زمان و موقعیت مشخصی منتشر شده‌اند قابل مشاهده است نه بر اساس كپشن‌های تلگرامی یا اینستاگرامی سرهم‌بندی‌شده یا ذكر خاطرات شفاهی غیر قابل استناد.

و ضمناً فراموش نكنیم از آخرین نوشته‌ آوینی درباره‌ حاتمی‌كیا ربع قرن می‌گذرد.»

5757

نظر شما