شناسهٔ خبر: 24128752 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

در نشست هم اندیشی روابط عمومی های کرمان/

تاکید بر کارآمدی و خروج از مهجوریت برخی روابط عمومی ها

ایرنا - کرمان - در نشست هم اندیشی مدیران روابط عمومی دستگاه های اجرایی شهرستان کرمان بر لزوم درک واقعی جایگاه روابط عمومی ، ارتقای سطح و کارامدی و راهکار برون رفت از مهجوریت فعلی برخی روابط عمومی ها بحث و تبادل نظر شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا ، فرماندار کرمان روز چهارشنبه در این نشست ضمن تاکید بر اطلاع رسانی دقیق عملکردها و اقدامات انجام شده به عنوان رسالت مهم روابط عمومی ها افزود : اطلاع رسانی و ارائه اقدامات انجام گرفته به معنای درشت نمایی یا تبلیغات نیست.
علی بابایی گفت: با ارائه گزارش خدمات انجام شده، هم مردم در جریان امور قرار می گیرند و هم به نوعی کاستی ها و نقص های کار دستگاه ها مشخص می شود.
وی ضمن تائید کمبودهایی که در بحث امکانات، نیروی انسانی و منابع مالی در دستگاه ها وجود دارد، گفت : بسیاری از روابط عمومی های ادارات با مشکل کمبود بودجه و منابع انسانی مواجه هستند اما اگر اراده و عزم جدی برای انجام کار باشد با وجود تمامی مشکلات می توانیم عملکرد مناسب و قابل قبولی ارائه دهیم.
فرماندار کرمان اطلاع رسانی شفاف را مورد تأکید مقام معظم رهبری دانست و اظهار داشت : امروزه فضای مجازی یک ابزار قدرتمند در اختیار روابط عمومی ها و رسانه هاست که باید استفاده بهترو بیشتری از این ظرفیت انجام شود.
** تاکید بر کارآمدی و بروز بودن روابط عمومی ها
مدیرکل روابط عمومی استانداری کرمان در این نشست هم اندیشی تابلوی دستگاه های اجرایی و ادارات را سایت اطلاع رسانی هر دستگاه دانست و اظهار داشت: سایت های اطلاع رسانی باید به روز باشند زیرا درج اخبار تاریخ گذشته آن هم در فضای مجازی این روزها که اطلاع رسانی لحظه ای شده هیچگونه جذابیتی برای مخاطب ندارد.
نقی عظیمی زاده افزود: در درج اخبار علاوه بر اینکه باید سرعت مد نظر قرار گیرد کیفیت خبر نیز بسیار مهم است، ضمن این که اخبار فرد محور که تنها مدیر مجموعه در آن معرفی می شود از کیفیت خبر می کاهد.
وی همچنین گویا بودن تصاویر استفاده شده در خبر و استفاده از اخبار موازی و سابقه خبر را در جذب مخاطب مؤثر دانست.
**مهجوریت عنصر روابط عمومی در برخی دستگاهها
مدیرکل روابط عمومی استانداری کرمان همچنین با تاکید بر لزوم درک جایگاه واقعی روابط عمومی، گفت: روابط عمومی در بسیاری از دستگاه ها مهجور واقع شده و جایگاه واقعی آن شناخته نشده است که این امر به مجموعه آن دستگاه و نهایتاً به نظام ضربه خواهد زد.
عظیمی زاده بابیان مشکلاتی که ادارات مختلف در بحث روابط عمومی دارند یادآور شد : با وجود کمبودهای فراوان در حوزه روابط عمومی و اطلاع رسانی مناسب؛ عشق و علاقه به کار در روابط عمومی در پیشبرد کارها بسیار مؤثر خواهد بود.
وی افزود: کار روابط عمومی کاری تخصصی و سنگین است که بدون علاقه و تخصص امکان انجام مطلوب آن وجود نخواهد داشت.
عظیمی زاده همچنین با اشاره به ظرفیت های فضای مجازی در عرصه اطلاع رسانی گفت : فضای مجازی فرصتی است که در صورت منفعل بودنِ ما می تواند به عنوان یک چالش مطرح شود.
وی بر استفاده از سامانه های پیامکی و انتشار فیلم و کلیپ های کوتاه در فضای مجازی تاکید کرد.
تهیه و انتشار : بهنام احمدی /5054

انتهای پیام /*

نظر شما