شناسهٔ خبر: 24128744 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

قم| جمهوری اسلامی ایران معادلات قدرت را در جهان برهم زد

معاون اجرایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی هندسه قدرت در جهان به هم خورد و نظام بین‌الملل تغییر کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، مراسم یادواره چهارده شهید روستای وشاره از توابع بخش خلجستان استان قم با حضور پرشور مردم و خانواده شهدا و ایثارگران و همچنین فرماندهان و رزمندگان ارتش و سپاه پاسداران برگزار شد.

امیر حمیدرضا سلمانی در این مراسم با تبیین شرایط قبل و بعد از انقلاب اسلامی اظهار داشت: نظام بین‌الملل درگذشته به‌صورت دو قطب از یک‌سو بلوک شرق به سردمداری اتحاد جماهیر شوروی و پیمان ورشو و از سوی دیگر بلوک غرب به سردمداری آمریکا و پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) اداره می‌شد.

وی گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی این هندسه قدرت به هم خورد و نظام بین‌الملل تغییر کرد، جمهوری اسلامی ایران به برکت این نظام مقدس در هندسه قدرت ایفای نقش کرد.

معاون اجرایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: معمولاً کشوری که می‌خواهد در نظام بین‌الملل ایفای نقش کند باید مؤلفه‌هایی داشته باشد که نخستین ویژگی در نظام اسلامی، ولایت‌فقیه بود که این کشتی را هدایت کرد.

سلمانی ادامه داد: دومین مؤلفه، موقعیت جغرافیایی و ژئوپلیتیک کشورمان است که با 14 کشور همسایه هستیم، البته این کشورها هم می‌توانند مثمر ثمر باشند و هم چالش‌برانگیز.

وی با توضیح اینکه دوسوم نقاط حساس دنیا در کشور ما و منطقه ما و جهان اسلام است، افزود: 70 درصد ذخایر نفت جهان و 40 درصد ذخایر گاز جهان در کشور ماست.

معاون اجرایی نزاجا عنوان کرد: ویژگی بعدی، قابلیت نظامی و تسلیحاتی و توانمندی‌های دفاعی ماست که در بازدارندگی کشور نقش مهمی ایفا می‌کنند.

سلمانی توضیح داد: دنیا متحد شد که نظام جمهوری اسلامی را با فتنه‌های مختلف و جنگ تحمیلی ساقط کند ولی به پیروزی رزمندگان اسلام منجر شد و دشمن بار دیگر استراتژیست ها و کارشناسان خود را جمع کرد تا برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران راهکارهایی بیابند اما هرچه تلاش داشتند ازجمله مصالحه، جنگ نظامی مجدد، تحریم، نافرمانی‌های مدنی و اجتماعی و غیره را بکار گرفتند و سرانجام شکست خوردند.

وی از سلامت و امنیت به‌عنوان نعمت‌هایی یاد کرد که معمولاً قدرشان زمانی شناخته می‌شود که فقدانشان احساس شود و گفت: حتی در بعضی مقاطع، نعمت امنیت بر سلامتی ارجحیت دارد چراکه در سایه امنیت است که سلامتی و رشد علم و شکوفایی اقتصاد قرار دارد.

هیچ‌کس جرأت تعرض به ایران اسلامی را به خود نمی‌دهد

سردار علیزاده از یادگاران دفاع مقدس نیز که دیگر سخنران این مراسم با اشاره به اینکه امام(ره) شعارشان را نه شرقی و نه غربی قرار دادند و یعنی ما مسلمانان زیر هیچ بیرقی نمی‌رویم، گفت: نتیجه این استقلال‌خواهی، شهادت 26 هزار شهید در کردستان و 17 هزار شهید توسط منافقین از خرداد 60 تا اسفند 60 به‌وسیله عملیات ترور در کشور بود.

وی ادامه داد: پس از آن صدام دیوانه را به جان ایران انداختند و وزیر اطلاعات فرانسه این جنگ 8 ساله را جنگ جهانی چهارم نامید که طی آن 180 هزار نفر در طول جنگ تحمیلی شهید شدند.

سردار علیزاده عنوان کرد: تهاجم فرهنگی و تحریم اقتصادی اقدامات دیگری بود که دشمنان ما انجام دادند ولی با رهبری‌های حکیمانه بنیان‌گذار جمهوری اسلامی و رهبر فرزانه انقلاب، کار به‌جایی رسید که انقلاب نوپایی که کوموله ها و دموکرات‌ها و منافقین طمع نابودی‌اش را داشتند امروز در خلیج‌فارس نیروهای آمریکایی را دستگیر می‌کند و به کشور منتقل می‌کند و هیچ‌کس جرأت تعرض به ایران اسلامی را به خود نمی‌دهد.

وی گفت: نه‌تنها در ایران که در عراق و سوریه هم وقتی از ایران کمک خواسته می‌شود این رزمندگان ما هستند که افتخارآفرینی می‌کنند.

فرمانده سابق سپاه با بیان اینکه وقتی تمام دنیا را دو قطب قدرت شرق و غرب کاملاً تسخیر کرده بودند و هیچ خبری از اسلام نبود، امام خمینی(ره) تنها مردی بود که از ایران قیام کرد، گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی برای اولین بار غدیر به حاکمیت رسید و امامت آغاز شد و امام رحمه‌الله علیه فرمودند انقلاب ایران مقدمه انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچم‌داری حضرت حجت (عج) است.

انتهای پیام/ش

نظر شما