شناسهٔ خبر: 24128206 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

قم| چاپ ۲۰۰ هزار عنوان کتاب در حوزه دین پس از پیروزی انقلاب

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ۲۰۰ هزار عنوان کتاب پس از انقلاب اسلامی در کتاب در حوزه دین چاپ‌شده است، قم یکی از پایگاه‌ها و اصلی‌ترین پایگاه نشر حوزه دین است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، سید عباس صالحی امشب در مراسم افتتاحیه پنجمین نمایشگاه کتاب دین که در مصلی قدس برگزار شد، اظهار داشت: وقتی نام قم برده می‌شود واژه‌هایی تداعی می‌شود که نام کریمه اهل‌بیت(ع) بر تارک این واژه‌ها است، بارگاه حضرت معصومه(س) محوری برای فضیلت و دانش و محبت اهل‌بیت(ع) است.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه کتاب افزود: کتاب به‌عنوان قدیمی‌ترین رسانه همچنان پر اثرترین رسانه است، همان‌گونه که مقام معظم رهبری تأکید کردند هیچ رسانه‌ای جای کتاب را پر نمی‌کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: یکی از افتخارات انقلاب اسلامی که شهر قم پایگاه این افتخار بزرگ بود این بوده که شهر قم منبعی برای نشر کتاب دینی شد، از سال 57 تا سال 93 حدود 170 هزار عنوان کتاب در حوزه دین و یا با موضوعاتی که مرتبط با بحث دین است چاپ‌شده است.

صالحی تصریح کرد: 200 هزار عنوان کتاب پس از انقلاب اسلامی در کتاب در حوزه دین چاپ‌شده است و قم یکی از پایگاه‌ها و اصلی‌ترین پایگاه نشر حوزه  دین است.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا محتوای نشر دین را توسعه دهیم، گفت: اهتمام جدی نیاز است تا فضای دین را در فضای داخلی و بیرونی تکامل ببخشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: این موضوع باید موردتوجه باشد چه تغییراتی در انسان ایجادشده است و اگر مبلغ دینی به آن توجه کند در زمینه ترویج دین موفق می‌شود.

انتهای پیام/ش

نظر شما