شناسهٔ خبر: 24120866 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

در گفت‌وگو با میزان مطرح شد

پیشنهاد «استخدام در ارتش» فرمانده نزاجا به سرباز فداکار کرمانشاهی

خبرگزاری میزان- فرمانده نیروی زمینی ارتش به سرباز فداکار کرمانشاهی که در جریان زلزله سرپل‌ذهاب نقش بسزایی در خدمت‌رسانی به مردم داشت، پیشنهاد استخدام در ارتش را ارائه کرد.

صاحب‌خبر -
«استخدام در ارتش»؛ هدیه فرمانده نیروی زمینی ارتش به سرباز فداکار کرمانشاهیبه گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، در جریان زلزله ۲۱ آبان غرب کشور که خسارات زیادی را در برخی از شهرستان‌ها و روستا‌های استان کرمانشاه بر جای گذاشت، عملکرد سریع و فوری برخی نیرو‌های امدادرسان از جمله ارتش و سپاه، در کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله بسیار موثر بود.

در همین زمینه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که در تاریخ ۲۹ آبان ۱۳۹۶ در جمع مردم شهرستان زلزله‌زده‌ی سرپل‌ذهاب کرمانشاه حاضر شدند، در بخش‌هایی از صحبت‌هایشان گفتند: «بنده معتقدم مسئولین بخش‌های مختلف بایستی مجاهدت خودشان را و تلاش خودشان را مضاعف کنند؛ همچنانی که در ساعات اوّل، ارتش در شهرها، سپاه در روستاها، به کمک در زیر آوار ماندگان شتافتند و حضور آن‌ها مؤثّر بود و اگر نمی‌آمدند غصّه‌ی ما و داغ ما خیلی بیش از این میشد و تلفات ما خیلی بیش از این میشد».

امدادرسانی نیرو‌های مسلح که از دقایق ابتدایی پس از وقوع زلزله آغاز شده بود را نیرو‌های «پایور» و نیرو‌های «وظیفه»، دوشادوش یکدیگر انجام می‌دادند؛ سرباز وظیفه «امیر انگزی» که در گروه «۴۰۴ مخابرات کرمانشاه» خدمت می‌کند از جمله افرادی بود که به اذعان مردم شهرستان سرپل‌ذهاب در جریان امدادرسانی‌ها، رشادت، فداکاری و ایثار بسیار زیادی را از خود نشان داد.

انگزی که امروز (چهارشنبه ۲۵ بهمن) در جریان جشنواره «جوان سرباز» به عنوان یکی از سربازان نمونه ارتش در سال ۱۳۹۶ مورد تقدیر قرار گرفت، در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان گفت: «خرید مواد غذایی و نوشیدنی برای مردم و رساندن به آن‌ها در بیمارستان صحرایی ارتش» و همچنین «بیرون کشیدن برخی از اجساد قربانیان»، تنها کار‌هایی بودند که آن زمان از دست من برمی‌آمد.

وی افزود: در جریان بازدید‌هایی که امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش از روند امدادرسانی به زلزله‌زدگان داشتند، من را دید و بعد از تفقدی که نسبت به من داشت، گفت «دوست داری در ارتش استخدام شوی؟» و من هم با اشتیاق کامل از این موضوع استقبال کردم.

انگزی با بیان اینکه اکنون نزدیک به دو ماه است در مرخصی به سر می‎‌برم، گفت: هم‌اکنون کار‌های مربوط به استخدام بنده در ارتش در حال انجام است.

انتهای پیام/

نظر شما