شناسهٔ خبر: 24117498 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرآنلاین | لینک خبر

دلار کمی عقب نشست/ تب بازار ارز هم‌چنان بالاست

اقتصاد > بازرگانی - هر چند قیمت ارز امروز کاهشی اندک را نسبت به روز گذشته تجربه کرد اما تب بازار ارز هنوز فروکش نکرده است.

صاحب‌خبر -

 به گزارش خبرآنلاین، امروز را می توان روز ارزی هفته لقب داد چرا که نه تنها در مجلس شورای اسلامی سخن از ارز و التهاب بازار بود بلکه ورود نیروهای انتظامی برای برخورد با دلالان در سبزه میدان نیز فضا را در این بازار با تغییراتی جدی روبرو کرد.

 انتشار خبری در خصوص نامه نگاری سیف، رییس کل بانک مرکزی با رییس سازمان امور مالیاتی در خصوص دریافت مالیات از خریداران عمده ارز هر چند نتوانست تقاضا برای خرید دلار را متوقف کند اما پیش بینی می شود با برخوردهای پلیسی با بازار تقاضای عمده ارز حداقل برای مدتی محدود،کاهش یابد.

 قیمت ارز این روزها روندی افزایشی را به خود گرفته و رکورد شکنی های پی در پی، نگرانی هایی را در فضای اقتصادی و سیاسی ایران ایجاد کرده است. رییس کمیسیون اقتصادی مجلس امروز در حالی که تاکید می کرد قیمت ارز غیر واقعی است و بازار قابل مدیریت کردن است، توضیح داد : امروز بازار ارز وضعیت نگران کننده‌ای دارد و ظرف چند ماه گذشته عدم مدیریت صحیح بازار ارز ارزش پول ملی را حدود ۲۵ درصد کاهش داده است. این وضعیت در جذب سرمایه‌گذاری خارجی و رابطه افزایش ریسک سرمایه‌گذاری اثر منفی داشته و آثار تورمی به دنبال دارد. ضمن اینکه یکی از دستاوردهای دولت که تک رقمی کردن نرخ تورم بوده نیز با مشکل مواجه شده است. پور ابراهیمی با بیان اینکه بانک مرکزی توان لازم برای مدیریت بازار ارز را ندارد؛ ادامه داد: لازم است مجلس ورود کند و به رئیس‌جمهور تذکر دهد.

لاریجانی نیز تاکید کرده است: در بحث نرخ ارز بانک مرکزی باید توضیحات کافی داشته باشد و راهکاری برای آن ارائه کند. کمیسیون اقتصادی هم موضوع را پیگیری کند و جلساتی بگذارد و پیشنهاداتی ارائه کند. من هم پیگیر این موضوع خواهم بود.

 قیمت دلار امروز در بازار تهران به 4822 تومان رسید . قیمت هر دلار به این ترتیب کاهشی 55 تومانی رانسبت به دیروز تجربه کرده است. یورو اما با افزایشی اندک 6165 تومان معامله شد . هر پوند انگلیس نیز با 10 تومان کاهش قیمت 7020 تومان فروخته می شود .

 در عین حال هر قطعه سکه بهار آزادی یک میلیون و 585 هزار و 300 تومان فروخته می شود که نسبت به روز گذشته کاهشی یازده هزار تومانی را تجربه کرد . قیمت نیم سکه با 2500 تومان کاهش به 779 هزار و 500 تومان رسید و هر ربع سکه با افزایشی 2 هزار تومانی 474 هزار تومان قیمت خورد.

هر گرم طلای 18 عیار امروز 150 هزار و 362 تومان قیمت خورد که نسبت به دیروز 1616 تومان کاهش داشت . هر مثقال طلا نیز با کاهشی در حدود 7 هزار تومان 650 هزار و 300 تومان معامله شد. 

 

طلا

 

 

 

35223

نظر شما