شناسهٔ خبر: 24108768 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: افکارنیوز | لینک خبر

میزان درآمد دولت از هدفمندی یارانه‌ها در سال 97 چقدر است؟

میزان درآمد دولت از هدفمندی یارانه‌ها در سال 97 چقدر است؟سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه جزئیات جلسه امروز این کمیسیون را تشریح کرد.

صاحب‌خبر -
به گزارش افکارنیوز،

علی اصغر یوسف‌نژاد در تشریح جلسه عصر امروز(سه‌شنبه 24 بهمن) این کمیسیون، گفت: در این جلسه مواد ارجاعی از صحن علنی مجلس بررسی و ارزیابی شد.

وی با بیان اینکه یکی از تبصره‌ها ارجاعی تبصره 14 مربوط به هدفمندی یارانه‌ها بود که مجددا بررسی شد، افزود: در این جلسه اعضای کمیسیون تلفیق تصویب کردند که جدول هدفمندی یارانه‌ها که پیش از این در کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 تصویب شده بود باقی بماند و یک حکم به آن اضافه می‌شود .

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه گفت: براساس ماده 39 برنامه ششم، قانون هدفمندی یارانه‌ها و همچنین شفاف‌سازی منابع و مصارف ، تمامی درآمدهای هدفمندی یارانه‌ها بر اساس جدول پیوست به حساب هدفمندی یارانه‌ها نزد خزانه داری کل کشور واریز می‌شود. این منابع پس از تخصیص سازمان برنامه و بودجه هزینه شده و جابه‌جایی از سایر ردیف‌ها ممنوع است.

یوسف‌نژاد با بیان اینکه مجموع درآمدهای هدفمندی یارانه‌ها در سال 97 ، 98 هزار و 834 میلیارد تومان است، تصریح کرد: از این میزان 37 هزار میلیارد تومان به پرداخت یارانه نقدی و غیرنقدی خانوارها اختصاص دارد.

 

نظر شما