شناسهٔ خبر: 24100060 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: گیمفا | لینک خبر

نینتندو می‌خواهد تا «هر شخص» یک نینتندو سوئیچ داشته باشد

نینتندو برنامه های بسیار رویاپردازانه ای برای کنسول خود دارد! در ادامه این خبر با گیمفا همراه باشید!

صاحب‌خبر -
نینتندو می‌خواهد تا «هر شخص» یک نینتندو سوئیچ داشته باشد

نینتندو برنامه های بسیار رویاپردازانه ای برای کنسول خود دارد! در ادامه این خبر با گیمفا همراه باشید!

عرضه کنسول نینتندو سوئیچ در بازار با موفقیت بسیار زیادی رو به رو شده است؛ این کنسول موفق شده تا رکوردهای متعددی را در سرتاسر جهان بشکند و به نظر قصد ندارد که به زودی نیز روند موفقیت خود را آرام کند. مسئولین شرکت نینتندو نیز به خوبی انتظارات خود را از فروش این محصول واضح بیان کردند. آن‌ها گفته اند که انتظار دارند کنسول نینتندو سوئیچ به فروشی شبیه به فروش کنسول Wii برسد- کنسول Wii حدود ۱۰۰ میلیون واحد در سرتاسر جهان به فروش رساند.

اگرچه، حالا متوجه شده ایم که آن ها قصد دارند برای رسیدن به این میزان فروش، نینتندو سوئیچ را نه به عنوان یک کنسول خانگی بلکه به عنوان یک کنسول قابل حمل به فروش برسانند. آقای شیگرو میاموتو از شرکت نینتندو اخیراً در گفت و گویی با Investor Q&A گفته که آن ها قصد دارند تا هر عضو از خانواده یک کنسول نینتندو سوئیچ برای خود داشته باشد و نه به این صورت که هر خانواده یک کنسول دارد که رایج‌ترین حالت آن محسوب می شود. «در زمینه فعالیت‌های شرکت های بزرگ و معتبر، برخی فاکتورهای ریسکی وجود دارند اما اگر ما بتوانیم کنسول سوئیچ را برای قشر بزرگ تری از مشتریان عرضه کنیم و محبوبیت آن را افزایش بدهیم به نظرم مشکل حل خواهد شد. استراتژی حال حاضر شرکت ما که تاکید زیادی نیز بر روی آن داریم به این صورت است که کنسول نینتندو سوئیچ را در مناطقی بازار ژاپن، بازار ایالات متحده و بازار اروپا برای قشر بزرگ تری از مشتریان عرضه کنیم. هدف نهایی و رویایی ما این است که کنسول نینتندو سوئیچ نه توسط هر خانواده بلکه توسط هر فرد خریداری بشود.»

به نظر می رسد که هدف نینتندو این است که کنسول نینتندو سوئیچ وسیله شخصی محسوب بشود، چیزی شبیه به یک گوشی هوشمند و یا یک تبلت؛ اینکه هر فردی یک عدد از این محصول برای خود داشته باشد.

«بزرگ ترین جنبه تبلیغاتی کنسول نینتندو سوئیچ این است که می توان این کنسول را با خود به همه جا برد و به آسانی از آن استفاده کرد. اگر همه به این باور برسند که هر شخص باید یک کنسول نینتندو سوئیچ داشته باشد، ما می توانیم ژانرهای جدید و بعضاً مختص کنسول سوئیچ ایجاد کنیم که باعث می شود کنسول نینتندو سوئیچ زندگی مجزایی ای از دیگر سیستم های بازی های رایانه های و دستگاه های آن داشته باشد. گسترده کردن دنیای نینتندو سوئیچ بدین صورت نیازمند ریسک های بسیار بزرگی است.»

این مسئله منطقی به نظر می رسد و نمی توان با آن مخالفت کرد. البته همچنان باید منتظر ماند و دید که آیا نینتندو می تواند به این هدف برسد یا خیر؛ در حال حاضر این شرکت عملکرد بسیار فوق العاده ای با این کنسول داشته است اما آیا در دراز مدت نیز می توانند همین موفقیت را حفظ کنند؟ باید منتظر ماند و دید! نظرات خود را درباره این خبر با ما به اشتراک بگذارید!

برچسب‌ها:

نظر شما