شناسهٔ خبر: 23720556 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: ایکنا | لینک خبر

محسن تقی پور:

تربیت قرآنی؛ مهم ترین هدف برگزاری دوره تربیت آموزشیاری قرآن

گروه فعالیت های قرآنی: سرپرست اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: مهم ترین هدف برگزاری دوره تربیت آموزشیاری قرآن کریم، تربیت قرآنی جوانان است.

صاحب‌خبر -

محسن تقی پور،  سرپرست اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از چهارمحال و بختیاری از برگزاری یک دوره آموزشیاری قرآن کریم ویژه خانواده روحانیون مستقر در شهرکرد خبر داد وگفت: طی تفاهم نامه ای که بین مدیریت حوزه علمیه استان و اداره امور قرآنی منعقد شده است ، این دوره آموزشیاری از اول تا پایان بهمن به مدت 84 ساعت در اداره امور قرآنی استان برگزار می شود .
وی مهم ترین هدف برگزاری دوره تربیت آموزشیاری قرآن کریم را تربیت قرآنی جوانان دانست و افزود: دوره آموزشیاری قرآن کریم با حضور اساتید برجسته قرآنی استان برگزار می شود.
تقی پورگفت: محتوای آموزشی در نظر گرفته شده برای این دوره در بخش روش تدریس و فنون قرائت آموزش رو خوانی و روان خوانی ارائه می شود وهمچنین درس احکام به صورت غیرحضوری در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به اولویت و اهمیت تسلط و مهارت در قرائت قرآن، ادامه داد: توسعه برنامه‌های آموزش قرآن منوط به وجود مربيان تأثيرگذار و توانمند در امر تدريس است تا با دلسوزي ،علاقمندي و تخصص لازم، قرآن را تعليم دهند.
سرپرست اداره امور قرآنی استان تصریح کرد: گواهی آموزشی پایان دوره برای آن دسته از شرکت کنندگان در این دوره که حد نصاب لازم را کسب کنند از طرف اداره امور قرآنی استان صادر می شود.

نظر شما