شناسهٔ خبر: 23718060 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: الف | لینک خبر

صدور قبض آب میلیونی برای یک روستایی محروم

یکی از ساکنین روستای هوشک سراوان مدعی بود که ماموران امور آب و فاضلاب روستایی بدون قرائت کنتور برای وی قبض یک میلیون و ۳۹۵ هزار تومانی صادر کرده اند و با پیگیری‌هایی که از اداره آب و فاضلاب روستایی داشته است، گفته اند که این مقدار آب را مصرف کرده اید.

صاحب‌خبر -

به گزارش راه دانا، وی با بیان اینکه این مقدار آب را حتی در زمینه کشاورزی مصرف نکرده و مصرف بهینه داشته است، تصریح کرد: در هنگام پیگیری این مشکل کارکنان امور آب برخورد نامناسبی با وی داشته و او را هول داده اند.

این شهروند ادامه داد: ماموران آب بدون قرائت کنتور‌ها به صورت علی الحساب قبض صادر می‌کنند و این در حالی است که کنتور آب برخی از افراد یک سال یکبار هم قرائت نمی‌شود.

وی با توجه به مشکلات اقتصادی که دارد از مسئولین خواست که در این خصوص تحقیق بیشتری کرده و مشکلات مردم را رفع کنند.

در ییگیری‌هایی که خبرنگاران از سعید جنگی زهی مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان سراوان داشت وی با بیان اینکه بعد از مراجعه شهروند سراوانی کنتور آب وی ۶ دفعه قرائت شده و هیچ گونه مشکلی در خصوص صدور قبض آب وجود ندارد، گفت: همکاران ما در مراجعات خود آبیاری درختان را مشاهده کرده اند که این خود گواه بر مصرف زیاد آب است.

وی با تاکید بر اینکه هیچ گونه عیب و ایرادی در قرائت کنتور این شهروند وجود ندارد، یادآوری کرد: با آزمایشی که توسط ماموران آب و فاضلاب روستایی بر روی کنتور انجام شده هیچ نقصی نداشته است و به طور استاندارد کار می‌کند.

میدر امور آب و فاضلاب روستایی با بیان اینکه این شهروند درخواست کاهش قیمت قبض یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی آب را دارد و در این زمینه نمی‌توانیم همکاری داشته باشیم، توضیح داد: هیچ گونه بی احترامی بر روی این شهروند از سوی کارکنان ما نشده است و با کارمند خاطی برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه کارکنان این اداره هیچ گونه بی احترامی به کسی نکرده اند، اذعان داشت: ما خود را از قشر روستایی می‌دانیم و اکرام ارباب رجوع در اولویت کاری ما قرار دارد.

جنگی زهی با بیان اینکه اگر افراد آبیاری زمین کشاورزی و درختان را داشته باشند مبلغ بالای یک میلیون تومان بدهی است، افزود: مشترکانی از روستای هوشک هستند که با مصرف آب زیاد، قبض ۸ میلیون تومانی هم برای آن‌ها صادر شده است.

وی ادامه داد: کنتور‌های آب این استعداد را دارند که با توجه به شرایط، ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار لیتر در ساعت آبدهی داشته باشند و اگر شیر آب ۲۴ ساعته پای درختان باز باشد قطع به یقین مبالغ قبض بالاتر از یک میلیون خواهد بود.

 
 

نظر شما