شناسهٔ خبر: 23699407 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: صبحانه آنلاین | لینک خبر

وقتی "مرغ" از "نان" ارزانتر می‌شود!

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ در خرده فروشی ۷ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش رسید.

صاحب‌خبر -
به گزارش صبحانه، از افزایش 200 تومانی نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 4 هزار و 900 تومان، مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه 6 هزار و 740 تومان، غرفه های میادین میوه و تره بار 6 هزار و 800 و خرده فروشی 7 هزار و 500 تومان به فروش رسید.

وی افزایش تقاضا را دلیل اصلی نوسانات اخیر بازار مرغ دانست و افزود: با توجه به نوسان قیمت نهاده‌ها، افزایش قیمت مرغ و رسیدن به نرخ واقعی امری ضروری است، در غیر این صورت مرغداران قادر به ادامه تولید نخواهند بود.

یوسفی با اشاره به اینکه مرغ ارزان ترین پروتئین درسبد مصرفی خانوار است، بیان کرد: قیمت هر 4 عدد نان سنگگ برابر با یک کیلو نان است که با احتساب حداقل نرخ 2 هزار تومانی برای هر عدد نان؛ می‌توان گفت که قیمت نان از نرخ هر کیلو مرغ در غرفه های میادین میوه و تره بار بالاتر است که این امر بیانگر پرداخت یارانه هزار و 500 تومانی در خرید هر کیلو مرغ از جیب تولیدکننده به مردم است.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده 5 هزار تومان و آماده به طبخ 8 هزار و 500 تومان اعلام کرد.

بر این اساس نرخ هر کیلو ران مرغ با کمر 6 هزار و 500، ران مرغ بدون کمر 7 هزار و 500،سینه با کتف 12 هزار و 500، سینه بدون کتف 13 هزار و 500 و فیله مرغ 15 هزار تومان است.


منبع:باشگاه خبرنگاران

برچسب‌ها:

نظر شما