شناسهٔ خبر: 23689757 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

در نشست رئیس اوقاف با استاندار تهران مطرح شد

مشارکت استانداری در برگزاری باشکوه مسابقات بین‌المللی قرآن کریم

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در دیدار با استاندار تهران خواستار مشارکت همه جانبه استانداری در برگزاری هرچه باشکوهتر سی‌وپنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس؛ حجت‌الاسلام محمدی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه عصر دیروز با مهندس محمدحسین مقیمی دیدار و گفت‌وگو کرد.

بر اساس این گزارش در این دیدار که حجت‌الاسلام غلامرضا محمد‌زاده مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان تهران، معاون سیاسی، اجتماعی استانداری تهران و حجت‌الاسلام حسین سلیمانی مدیر کل روابط عمومی سازمان اوقاف هم حضور داشتند رئیس سازمان اوقاف با اشاره به برنامه‌های قرآنی این سازمان در طول سال، یکی از جهت‌گیری‌های این سازمان را تلاش برای تحقق منویات و مطالبات قرآنی مقام معظم رهبری در تربیت 10 میلیون حافظ قرآن برشمرد و از اجرای بزرگترین آزمون ملی حفظ و مفاهیم قرآن با مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در 10 اسفند‌ماه در سطح کشور خبر داد.

رئیس ستاد عالی مسابقات بین‌المللی قرآن همچنین به برگزاری سی‌وپنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در اردیبهشت‌ماه سال آینده اشاره کرد و افزود: مسابقات بین‌‌المللی قرآن متعلق به نظام اسلامی است و همه دستگاه‌ها باید در برگزاری مطلوب این مسابقات مشارکت کنند.

وی با قدردانی از همکاری استانداری تهران در برگزاری این مسابقات در سال قبل خواستار مشارکت و همکاری استانداری و مجموعه استان تهران در برگزاری این مسابقات بین‌المللی در تمامی ابعاد شد.

در ادامه محمد‌حسین مقیمی استاندار تهران به اهمیت و نقش فعالیت‌های قرآنی در تربیت جامعه و افراد اشاره کرد و خواستار گسترش این فعالیت‌ها در استان در سطوح مختلف شد.

وی ضمن قدردانی از برگزاری این رویداد عظیم قرآنی توسط سازمان اوقاف بر لزوم همکاری گسترده و مشارکت تمامی دستگا‌ه‌ها به منظور برگزاری هرچه باشکوهتر بزرگترین رویداد قرآنی کشور تأکید کرد.

استاندار تهران همچنین با اعلام آمادگی مشارکت استانداری تهران در برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن درخصوص همکاری و مشارکت در اجرای طرح‌های اقتصادی و عمرانی با اوقاف استان تهران هم اعلام آمادگی کرد.

بر اساس این گزارش همکاری استانداری تهران با اداره کل اوقاف استان تهران در راستای ایجاد اشتغال و توسعه فضای کسب و کار و گسترش بهداشت و درمان در سطح استان با احیاء موقوفات درمانی از دیگر مباحث مطرح در این نشست بود.
همچنین مقرر شد طرح‌های اقتصادی اداره کل اوقاف استان تهران در راستای افزایش اشتغال، توسعه بهداشت و درمان در نشست دیگری باحضور استاندار تهران بررسی و اجرایی شود.

انتهای پیام/

نظر شما