شناسهٔ خبر: 23682753 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرآنلاین | لینک خبر

داور بازی استقلال: به اندازه کافی به خاطر پنالتی گرفتن، فحش خوردم/ برای نورافکن متأسفم!

ورزش > لیگ برتر - بازی پدیده و استقلال کم اتفاق نداشت. در این بازی داور مسابقه یک پنالتی برای استقلال گرفت و از همان لحظه حاشیه‌ها شروع شد.

صاحب‌خبر -

روزنامه خبرورزشی نوشت: بپدیده و نیمکتش اعتقاد داشتند پنالتی نبوده. این وسط بازیکنان در زمین درگیرهای لفظی داشتند. بعد که پنالتی زده شد، استقلالی‌ها اعتراض داشتند چون می‌گفتند باید تکرار شود. مهاجری سرمربی پدیده وسط زمین پرید و کلاً بلبشویی به راه افتاد. بعد از بازی هم امید نورافکن اشکان خورشیدی داور بازی از او پرسیده که پنالتی بوده یا نه؟! به همین بهانه درباره اتفاقات این بازی با داور بازی گفت‌وگویی داشتیم.

آقای خورشیدی شما واقعاً از نورافکن پرسیدید که آن صحنه پنالتی بوده یا نه؟
برای نورافکن تأسف می‌خورم، همین. منِ داور باید از بازیکن بپرسم پنالتی بوده یا نه؟ خودم با چشمم دیدم، کمک‌داور دارم، بعد بروم به بازیکن آن تیم بگویم ببخشید، روی تو پنالتی شد؟ خب معلوم است می‌گوید پنالتی شد! واقعاً نمی‌فهمم چرا نورافکن چنین حرفی زده است. دلیلش را نمی‌دانم.

شما با امید حرف زدید؟
نه، شما اصلاً یک بار صحنه را نگاه کنید. من با امید نورافکن کجا حرف می‌زنم؟ وقتی داور روی چیزی شک داشته باشد، می‌رود از کمکش می‌پرسد. من خودم نزدیک صحنه بودم و دیدم پنالتی شد. با امید نورافکن هم به هیچ‌‌عنوان حرف نزدم که حالا ادعا دارد من از او پرسیدم پنالتی بوده یا نه.

قطعاً صحنه را چند بار دیده‌‌اید. به نظر خودتان پنالتی را درست گرفتید یا نه؟
زاویه دید من مناسب بود. قشنگ دیدم حسینی با دست پای نورافکن را زد. شاید بازیکن استقلال کمی هم بزرگ‌نمایی کرده باشد ولی به نظرم پنالتی بود. بعد از آن بازیکنان پدیده به سمت کمک‌داور رفتند و من سریع رفتم تا جدای‌شان کنم. بعد از آن هم برگشتم جلوی دروازه پدیده و پنالتی زده شد. در این صحنه‌ها اصلاً نورافکنی نبود که بخواهم از او بپرسم پنالتی بود یا نه؟ باید از او بپرسید که چرا خلاف این حرف‌ها را زده است.

استقلالی‌ها می‌گویند باید پنالتی‌شان تکرار می‌شد.
من واضح ندیدم. البته بعد که فیلم را دیدم متوجه شدم بازیکنان پدیده داخل آمده‌اند. آن موقع حواس من به توپ بود. نگاهم به بازیکنان نبود. یعنی روی توپ فوکوس کرده بودم. اگر آن لحظه می‌دیدم، رأی به تکرار پنالتی می‌دادم ولی کلاً برای ما فرقی ندارد. برای گرفتن پنالتی به اندازه کافی فحش خورده‌ام. به قول معروف پنالتی را گرفتیم، فحش خوردیم، پنالتی را تکرار نکردیم دوباره فحش خوردیم. چوب دو سر سوخت شده‌ایم!

مهاجری سرمربی پدیده هم خیلی شاکی بود و داخل زمین آمد. چه بود ماجرا؟
من می‌خواستم جو بازی را آرام کنم و درگیری‌ها تمام شود. ایشان را اخراج کردم چون داخل زمین آمد.

استقلالی‌ها بعد از بازی به وقت اضافه هم اعتراض داشتند و می‌گفتند حداقل باید ۵ دقیقه می‌گرفتید.
در جریان بازی آسیب‌دیدگی نداشتیم. به خاطر تعویض‌ها و کلاً توقفی که بازی داشت، ۳ دقیقه گرفتم که به نظرم کافی بود.

ولی رسانه‌ها نوشتند وقت کمی گرفتید.
به چه علت؟ بعد از پنالتی و درگیری‌ها تلاش کردیم بازی سریع به روال عادی برگردد. با تعویض و سایر چیزها به نظرم سه دقیقه وقت اضافه کفایت می‌کرد.

آقای شفر هم از عملکرد داوری رضایت داشت.
بله، بعد از بازی هم پیش من و دستیارانم آمد و از ما تشکر کرد.

43503

نظر شما